Працівники служби екстреної медичної допомоги Чернігівщини вдосконалили свої знання з базової підтримки життя
17-18 липня в навчально-тренувальному відділі симуляційної медицини КНП «Чернігівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» пройшли навчання з базової підтримки життя – Basic Life Support.
Завдяки команді Всеукраїнської Ради Реанімації спільно з American Heart Association медики поновили та поглибили свої знання та навички з обстеження людини без свідомості та розпізнавання раптової зупинки кровообігу, компресії грудної клітки, використання вентиляційного мішка та бар’єрних пристроїв (таких як маска-клапан), безпечного та правильного використання автоматичного зовнішнього дефібрилятора (АЗД/AED). Також розглянули особливості допомоги при обструкції верхніх дихальних шляхів стороннім тілом, забезпечення стабільного бокового положення людини без свідомості тощо.
«Безумовно, протокол BLS – це стандарт! Знати, поширювати та використовувати його – обов’язок не тільки медичних працівників, а й усіх свідомих громадян! І сьогодні команда Всеукраїнської Ради Реанімації спільно з American Heart Association дала нам чудову можливість освіжити свої знання та навички, – говорить генеральний директор Чернігівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ігор Даниленко. – Працівники нашого центру щиро вдячні інструкторам за їх професіоналізм, гарну подачу інформації та чудову емоційну атмосферу, що панувала на курсі! Міжнародному медичному корпусу ми висловлюємо подяку за допомогу в організації цих навчань».
Також, минулого тижня лікарі, фельдшери та водії центру екстренки 4 дні поспіль тренувались надавати допомогу постраждалим при масових випадках. Протягом навчань медики показали розуміння базових принципів медичного сортування та його етапів, роботи за алгоритмом START та JUMP START, вміння взаємодіяти з іншими екстреними службами та чудовий рівень комунікації між медичним координатором та ОДС, злагоджену роботу між собою в складі бригад екстреної медичної допомоги.
«Наші співробітники з перших днів повномасштабного вторгнення надавали медичну допомогу населенню Чернігова та області, працювали навіть коли кількість постраждалих значно перевищувала ресурси та можливості наявних на той час бригад, – коментує Ігор Даниленко. – В цей нелегкий для України час відпрацювання навичок надання допомоги при масовому ураженні є надзвичайно актуальним питанням, тому що системи медичного сортування дозволяють врятувати максимально можливу кількість життів».
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації