Мешканці області протестувалися на вірусні гепатити В та С під час проведення Всесвітнього дня боротьби з гепатитами
Поширеність захворюваності на вірусні гепатити (ВГ), особливості шляхів їх передачі, розвиток серйозних ускладнень, а також низький рівень усвідомленої поінформованості населення є актуальною проблемою для системи охорони здоров’я. При цьому 96% усіх смертей унаслідок захворюваності на ВГ пов’язані із захворюванням на вірусні гепатити В (ВГВ) та С (ВГС).
Хвороби, зумовлені хронічними ВГ, а саме цироз печінки та первинний рак печінки (гепатоцелюлярна карцинома), є значним тягарем для системи охорони здоров’я, оскільки призводять до інвалідності, зменшення тривалості та якості життя працездатного населення і передчасної смертності. Вірусні гепатити В і С – найнебезпечніші з усіх п’яти (А, В, С, D, Е) найбільш розповсюджених типів. Вони тривалий час протікають безсимптомно і невідворотно ведуть до хронічного запалення печінки, що є однією з головних причин розвитку цирозу чи раку цього органу.
Повномасштабне вторгнення рф в Україну підвищило ризик інфікування кожного, як військового, так і пересічного українця, і, з нагоди Всесвітнього дня боротьби із вірусними гепатитами, за дорученням Міністерства охорони здоров’я в усіх регіонах України відбулися заходи з інформування та тестування населення.
Медичні заклади Чернігівщини приєдналися до проведення акцій з тестування мешканців області на вірусні гепатити. На базі амбулаторій Ріпкинського центру первинної медико-санітарної допомоги «Здорова родина» було проведено тестування населення громади швидкими тестами на виявлення серологічних маркерів ВГВ та ВГС. Всього протестовано 23 особи. Медичними працівниками Борзнянського центру первинної медико-санітарної допомоги протестовано 87 мешканців Борзнянщини. Інші медичні заклади області також провели швидкі тестування пацієнтів з груп ризику на вірусні гепатити В та С.
«Вірусний гепатит С, який ще називають «лагідним убивцею», і гепатит B приходять безсимптомно. Тому й потрібні обстеження, – говорить завідувач Відокремленого структурного підрозділу «Центр протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та гепатитів КНП «Чернігівська обласна лікарня» Ірина Тесленок. – Сьогодні гепатити – не вирок, головне – вчасно розпочати лікування. Завдяки новітнім препаратам прямої противірусної дії показник одужання від вірусного гепатиту дуже високий».
Лікарі радять бути уважними до свого здоров’я, адже рання діагностика рятує життя! Пройти скринінг можна безоплатно у сімейного лікаря. Тестування не потребує складних діагностичних процедур. Для цього здійснюється забір крові з пальця, а результат можна дізнатися вже за 10-15 хвилин.
Згідно зі Стандартами медичної допомоги, кожному українцю рекомендовано проходити тестування на вірусні гепатити хоча б раз у житті, і раз на рік – усім, хто проходив маніпуляції, пов’язані з контактом із кров’ю та порушенням цілісності шкіри в медичних та немедичних установах. Такими маніпуляціями можуть бути, наприклад, послуги краси (манікюр, педикюр, ін’єкції краси) або незначні хірургічні маніпуляції.
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації