Меню
 
Головна arrow Новини
Через низький рівень вакцинації проти кору, дифтерії та правця у зоні ризику – діти віком від 6 до 17 років

З початку року охоплення обов’язковими щепленнями не досягають рекомендованого рівня серед дітей до 16 років. Зокрема, йдеться про щеплення проти дифтерії та правця, які необхідно повторити у 6 та 16 років, та другу вакцинацію для дітей проти кору, паротиту та краснухи у 6 років. Щеплення передбачені Календарем профілактичних щеплень та є безоплатними.

Недостатніми залишаються і охоплення щепленнями проти кору дітей, які пропустили планові вакцинації за графіком. З початку наздоганяючої кампанії щеплення отримали понад 43 тисячі дітей. Низькі показники – в Одеській, Чернігівський, Вінницькій областях.

«Наразі саме ця вікова категорія, діти віком від 6 до 17 років, викликає занепокоєння через недостатній рівень вакцинації. Це щеплення проти дифтерії, правця, кору. Стосовно кору, щоб попередити ймовірний спалах напередодні навчального року, наприкінці липня була запущена загальнонаціональна кампанія з наздоганяючої вакцинації. У травні та червні на етапі мікропланування була визначена кількість дітей, які пропустили або не отримали друге щеплення. Медична інфраструктура – лікарні, пункти щеплень, мобільні вакцинальні бригади – дозволяє забезпечити послугу з імунопрофілактики у кожній області. Це питання індивідуального імунного захисту та безпеки наших дітей, тому звертаю особливу увагу батьків: перевірте вакцинальний статус та надолужте пропущені щеплення», – зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Пропущені щеплення проти кору можна зробити у сімейного лікаря чи в пункті щеплень, у 11 Спільноточках у рамках партнерства з UNICEF. Крім того, на рівні областей центри контролю та профілактики хвороб організували вакцинальні сесії у місцях компактного розміщення внутрішньо переміщених осіб та забезпечують виїзди мобільних бригад до віддалених районів і організованих колективів. Запис на вакцинацію та формування мобільних бригад організовують регіональні координатори.

Загалом, першу дозу вакцини КПК отримали майже 24 тисячі дітей віком від 2 до 17 років, які пропустили щеплення, та більше ніж 19,5 тисячі дітей віком від 7 до 17 років.

Нагадаємо, 17 липня в Україні стартувала загальнонаціональна кампанія з «наздоганяючої вакцинації» проти кору для дітей, які внаслідок зміни місця проживання, тимчасового виїзду за кордон чи інших обставин пропустили планові щеплення.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc