Меню
 
Головна arrow Новини
Японська організація допомагає області з медичним обладнанням та відбудовою садочків. У планах – психологічна підтримка населення

Навесні цього року японська неурядова організація Peace Winds Japan придбала два комп’ютерні томографи з додатковим програмним забезпеченням для Чернігівської обласної та дитячої обласної лікарень. Фінансування відбулося в межах проєкту «Медична та освітня допомога територіям, які зазнали гуманітарної кризи в Україні».

Як триває підготовка до встановлення нового обладнання – представники організації обговорили сьогодні з командою ОВА в рамках роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва.

Насамперед заступниця начальника ОВА Жанна Шерстюк подякувала за таку цінну допомогу у сфері медицини. Адже подібне обладнання – справжня знахідка для будь-якої лікарні.

Наразі обидва заклади мають усі дозвільні документи. У дитячій лікарні працюють над виготовленням проєктно-кошторисної документації на ремонт виділеного приміщення. В обласній же – проводиться експертиза ПКД. Тривалість самих ремонтів – орієнтовно до двох місяців і лише потім – встановлення томографів.

На цьому співпраця з японською організацією не закінчиться. Як повідомив директор відокремленого підрозділу Peace Winds Japan в Україні Ейджі Оцука, у жовтні планують розпочати проєкт, спрямований на надання психологічної допомоги жінкам та дітям. Будуть сформовані спеціальні мобільні бригади, які виїжджатимуть у населені пункти області. Одним із партнерів стане Ніжинський пологовий будинок.

«Така ініціатива – на часі для нашої області, тому що Чернігівщина активно включилася у Всеукраїнську програму ментального здоров’я «Ти як?». Наразі вже напрацьована низка заходів, і ми комунікуємо в розрізі районів та громад. З вашою ж допомогою зможемо ширше задіяти населення. Дуже дякую за цей проєкт», – наголосила Жанна Шерстюк.

Зазначимо, що Peace Winds Japan також придбала систему газової хроматографії для обласної психоневрологічної лікарні (поставка запланована восени). Організація також допомагає відбудовувати два дитячі садочки у Чернігові.

Регіональний офіс міжнародного співробітництва — ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc