Меню
 
Головна arrow Новини
Для проведення оглядів населення віддалених громад Чернігівщини продовжуються виїзди мобільних бригад медичних працівників

З метою створення умов для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування під час подолання наслідків російської агресії на території області, поліпшення ранньої діагностики і профілактики інфекційних та неінфекційних хвороб серед населення та популяризації вакцинації, на Чернігівщині впроваджені спільні виїзди спеціалістів Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації та ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» у складі мобільних медичних бригад у віддалені громади області.

Днями відбулися чергові виїзди фахівців Чернігівської обласної лікарні та Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України у селище Парафіївка, де нині проживають близько 2 400 громадян, навколишні населені пункти – Іванницю, Южне, Мартинівку, Тростянець, Бережівку та Сосницький район.

Виїзди здійснювалися на автобусі наданому Чернігівському обласному центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Завдяки організованому в приміщенні місцевої амбулаторії загальної практики сімейної медицини огляду мешканців, 75 жителів Парафіївської громади змогли отримати профільну медичну допомогу лікаря-кардіолога, 41 житель – лікаря-невропатолога, 53 жителі – офтальмолога, 39 жителів – отоларинголога та 27 дітей – педіатра.

Крім того, ЕКГ пройшли 72 пацієнта, 75 людям виміряно артеріальний тиск, 44 особам визначено ВІЛ-статус та обстежено на предмет виявлення гепатитів, 42 особам виміряно рівень цукру у крові, профілактичні щеплення отримали 7 дітей.

Також медики відвідали і Сосницьку громаду. Прийом проводився у Сосницькому центрі ПМСД та Сосницькій лікарні. Зверталися як місцеві жителі, так і з прилеглих сіл – Загребелля, Масалаївки, Малого Устя, Лавів, Волинки, Киріївки, Пекаріва.

Протягом дня лікар-кардіолог надав консультації та обстежив 44 пацієнти, отоларинголог – 27, офтальмолог – 28, хірург-онколог – 19, психіатр – 12, проктолог – 12, пульмонолог – 18, гастроентеролог – 19, нефролог – 15, ендокринолог – 43. Спеціалісти з надання психологічної допомоги поспілкувалися із п’ятьма особами, зокрема з двома дітьми. ЕКГ пройшли 33 пацієнти, 201 людині проведено вимірювання артеріального тиску, 4 людини дізналися про ВІЛ-статус та обстежилися на предмет виявлення вірусних гепатитів. А ще 25 чоловіків та жінок виміряли рівень цукру у крові, 3 дітям проведено профілактичні щеплення.

Спеціалісти Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, як і раніше, зустрічалися з місцевими жителями та інформували їх про основні правила профілактики інфекційних захворювань, необхідність вакцинації та розповсюджували інформаційні матеріали. Також фахівці дослідили зразки води, завдяки чому було виявлено перевищення рівня нітратів. Місцевих жителів попередили про небезпеку використання такої води, зокрема для немовлят.

Виїзди в регіони області триватимуть і надалі. Вони реалізують державну політику у розрізі попередження захворювань, популяризації профілактичних щеплень та спрямовані на зміцнення здоров’я українців, підвищення якості їхнього життя.
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc