Меню
 
Головна arrow Новини
Температура в Україні сягає +35 градусів: як пережити спеку

Україну не відпускає спека. За прогнозом Укргідрометцентру, цього тижня, стовпчики термометрів показуватимуть у деяких регіонах +35 градусів.

Тож Центр громадського здоров’я нагадує, як пережити спекотні дні без шкоди для вашого організму.

- Намагайтеся не виходити на вулицю у найспекотніші години – з 11:00 до 15:00.

- Перенесіть фізичну активність (наприклад, заняття спортом або вигулювання собаки) на ранок або вечір, коли спека ослабне.

- Якщо ви все-таки виходите на вулицю, оберіть легкий та зручний одяг, не забудьте капелюх та сонцезахисні окуляри.

- Наносьте сонцезахисний крем (бажано, щоб він був з фактором захисту від сонця (SPF) не менше за 30 і з 4- або 5-зірковим ультрафіолетовим захистом (UVA) та за можливості перебувайте у затінку.

- Пийте достатьо води, не чекайте відчуття спраги. Крім того, обмежте споживання алкоголю, адже він чинить зневоднювальну дію на ваш організм.

- Уникайте гарячої та жирної їжі: вона створює додаткове теплове навантаження для вашого тіла.

- Ознайомтеся із симптомами сонячного та теплового ударів, знайте, як потрібно діяти у такому разі.

- Приймайте прохолодний душ або ванну. Пам’ятайте, що електричні вентилятори неефективні, коли температура повітря досягає критичних позначок. Тож гарний спосіб охолонути - прийняти прохолодний душ або ванну.

- Підтримуйте прохолоду в своєму домі, зачинивши вікна та закривши штори в кімнатах, які виходять на сонце. Коли спека ослабне, ввечері чи вночі, провітрюйте свою оселю.

- Невеликі, закриті приміщення, такі як авто, можуть дуже швидко нагріватися. Слідкуйте за тим, щоб немовлята, діти, люди похилого віку і домашні тварини не залишалися одні в автомобілях або інших закритих приміщеннях. Також переконайтеся, що діти в колясках або візочках затінені, там достатньо повітря.

Стежте за прогнозом погоди, звертайте увагу на повідомлення про спеку – так ви зможете підготуватися до високих температур та запланувати фізичну активність.

Фахівці Mayo Clinic радять тим, хто займається спортом, дати собі час на адаптацію до спеки. На це може знадобитися в середньому один-два тижні. Оскільки ваше тіло з часом адаптується до тепла, поступово збільшуйте тривалість та інтенсивність тренувань.

Нагадаємо, у ВООЗ звертають увагу на те, що кожного року високі температури негативно впливають на здоров’я немовлят, людей похилого віку, хронічно хворих та тих, хто працює на вулиці. Всесвітня організація охорони здоров’я попереджає, що спека може спровокувати виснаження та тепловий удар, а також може загострити наявні захворювання, зокрема, серцево-судинні, респіраторні та ниркові.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc