Меню
 
Головна arrow Новини
Вагітні жінки Ніжина можуть скористатися сучасним та безпечним методом функціональної діагностики, який застосовується для оцінки внутрішньоутробного стану плода, поза межами медичного закладу.

Кардіотокографія (КТГ) – важлива складова частина комплексної оцінки стану плода поряд з УЗД і доплерометрією. За допомогою даної процедури лікарі реєструють маткові скорочення і серцебиття ще ненародженого малюка. КТГ дозволяє виявити будь-які проблеми і своєчасно почати їх вирішення.

За повідомленням завідувачки жіночої консультації Ніжинського пологового будинку Оксани Чистякової, зараз у вагітних жінок є можливість скористатися процедурою поза межами закладу, тобто майбутні мами можуть брати апарат з собою додому. В їх відділенні наявні як стаціонарний кардіотокограф, так і декілька мобільних, які надали медичному закладу польські партнери.

«Під час даної процедури лікарі реєструють маткові скорочення і серцебиття ще ненародженого малюка та аналізують результати. Жінки приєднують до живота цей апарат і за допомогою смартфона лікарю передається на мобільний телефон оцінка внутрішньоутробного стану плоду під час вагітності, – говорить Оксана Чистякова. – Оцінюють дослідження в балах за шкалою Фішера. 8-10 балів – це хороші результати, кровообіг плода не порушено, 6-7 балів – сумнівний результат, який вимагає повторного проведення КТГ і додаткових досліджень, нижче 5 балів – стан плода порушено, необхідно проведення лікування, госпіталізація».

Застосовувати КТГ можна вже починаючи з 28-30-го тижня вагітності, проте отримати якісний запис для правильної оцінки стану плода можна тільки з 32-го тижня, так як на цьому терміні відбувається становлення циклу активність-спокій, коли рухова активність плода регулярно змінюється режимами відпочинку. В середньому тривалість сну плода становить 30 хв, це потрібно враховувати при проведенні та оцінці результатів дослідження, щоб уникнути помилкових висновків.

Оптимальним часом доби для проведення кардіотокографічного дослідження плоду, коли найбільшою мірою проявляється його біофізична активність, є з 9.00 до 14.00 і з 19.00 до 24.00 години. КТГ небажано проводити натщесерце або протягом 1,5-2 годин після їжі, а також під час або протягом години після введення глюкози. Це пов’язано з тим, що організм плоду безпосередньо залежить від матері, і зміна рівня глюкози в її крові може впливати на його рухову активність і здатність реагувати на зовнішні подразники. Процедура є абсолютно безпечною для матері і плоду.





Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc