Меню
 
Головна arrow Новини
Уряд затвердив програму стратегічних напрямів євроатлантичної інтеграції України на 2024 рік

Урядова комісія з питань євроатлантичної інтеграції України затвердила адаптовану річну національну програму на 2024 рік. Планується, що на початку жовтня програму буде представлено на засіданні послів НАТО, а у листопаді цей документ буде затверджено Північноатлантичним альянсом.

Річна національна програма стратегічних напрямів – це комплексний документ, який має враховувати усі пріоритетні напрями та цілі держави у сфері обороноздатності та безпеки країни під час руху України до НАТО. Загалом він складається з 5 розділів, які містять 12 складових євроатлантичної політики.

Міністерство охорони здоров’я спільно з Міністерством соціальної політики долучено до виконання завдань за 2 розділом «Оборона/Військові питання» третьої складової «Соціально-гуманітарне забезпечення сектору безпеки та оборони України» та відповідає за виконання 3 пріоритетних цілей зі збереження та повноцінного відновлення здоров’я та життєдіяльності українських військових:

Розвиток системи медичного забезпечення та формування системи організації надання медичної та соціальної допомоги, психологічної реабілітації та санаторно-курортного лікування для військових, службовців цивільного захисту, поліцейських, ветеранів війни та прирівняних до них працівників сектору безпеки та оборони України.

Розбудова уніфікованої та гнучкої системи сервісів допомоги для військових, службовців цивільного захисту та поліцейських у цивільному житті.

Реалізація системної ветеранської політики у сфері соціального захисту ветеранів війни та прирівняних до них осіб.

«Справжня міць країни виявляється не лише на полі бою, а й у гідному відновленні, реабілітації та успішній інтеграції військових до цивільного життя. Аби покращити якість та доступність цих послуг в Україні, наразі розбудовується низка реабілітаційних відділень на базі спроможної мережі медзакладів. У підсумку кожна кластерна та надкластерна лікарня обов’язково матиме у складі власне стаціонарне реабілітаційне відділення. Інфраструктура для ефективного фізичного та психологічного відновлення людей стане невіддільною частиною госпітальної мережі. Це стане гарним фундаментом та запорукою відновлення наших воїнів для повернення їх до повноцінного соціально-економічного життя», — зазначила заступниця міністра з питань євроінтеграції Марина Слободніченко.

Трансформація процедур та послуг, з якими регулярно стикаються ветерани, учасники бойових дій та травмовані війною цивільні, відбувається в рамках концепції відновлення України. Повноцінне створення реабілітаційного компонента спроможної мережі планується впродовж 2023 – 2024 років коштом державного бюджету та фінансової підтримки міжнародних партнерів. Зокрема для виконання частини запланованих заходів МОЗ сформувало та подало запит на фінансування в рамках Комплексного пакета допомоги від НАТО. Мова про підсилення таких напрямів, як придбання сучасного реабілітаційного обладнання, створення єдиного простору інклюзивності для військовослужбовців та посилення виробничої спроможності й ефективності мережі суб’єктів системи крові та впровадження охорони психічного здоров’я у структуру медичної допомоги.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc