Гіподинамія, або ж брак рухової активності, – це істотна загроза здоров’ю дітей і дорослих, адже рух і тренування потрібні для гармонійного фізичного розвитку й ментального здоров’я.
У низці країн, зокрема й в Україні, сучасні діти потерпають від гіподинамії. Та їм можна допомогти рухатися більше. Для цього, як повідомляє МОЗ, на рівні громад потрібно створювати безпечний простір для спілкування та розваг: зони без трафіку, зонування для пішоходів і велосипедистів, облаштування громадських вбиралень у парках і зонах відпочинку.
Пам’ятайте, що самими погрозами відібрати смартфон ви не змусите дитину рухатися більше.
Як допомогти дитині рухатися більше? Організуйте сприятливі умови:
- активний відпочинок у спеціальних закладах чи на майданчиках (ролердром, скейтодром, батути, скеледром, льодовий стадіон);
- спорядження для активного міського відпочинку (якщо громада має умови для безпечного катання на роликах чи скейті).
«Безпечне катання» – це катання з низьким ризиком пригод за участю транспорту та пішоходів, небезпечних ділянок. Не йдеться про те, що дитина ніколи не падатиме, адже падіння й травми – невіддільна частина активного відпочинку.
Як повідомляв Центр громадського здоров’я, діти й підлітки віком 5–17 років мають активно рухатися щонайменше 60 хв щодня. Фахівці рекомендують дітям займатися трьома видами фізичної активності – кардіонавантаженням (швидка ходьба, катання на велосипеді), зміцненням м’язів (гімнастика, відтискання) та зміцненням кісток (біг, стрибки).
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації