Медична евакуація, ментальне здоров’я та євроінтеграція – ключові напрями співпраці України та Єврокомісії
Про це йшлося під час онлайн-зустрічі міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка зі Стеллою Киріакідес, єврокомісаром із питань охорони здоров’я та безпеки харчових продуктів.
«Хочу подякувати Європейській комісії за незмінну підтримку та оперативну реакцію на ті виклики, які постають перед нашою медичною системою внаслідок повномасштабної війни. Разом ми долаємо їх та рухаємося вперед, спільно працюючи над актуальними питаннями сфери охорони здоров’я. Нещодавній Сателітний саміт міністрів охорони здоров’я з усього світу, що відбувся в межах Третього саміту перших леді та джентльменів, ще раз підтвердив, що ми маємо багато тем для спільної роботи задля збереження здоров’я людей у всьому світі», – зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
Під час зустрічі обговорили продовження роботи програми медичної евакуації постраждалих внаслідок війни українців до клінік країн Європи та їх повернення до України після проходження лікування. Завдяки злагодженій взаємодії вже вдалося направити на лікування та/або реабілітацію за кордон близько 4 тисяч українців, серед яких 650 – це постраждалі діти з травмами та з онкологічними захворюваннями.
Також міністр акцентував на важливості теми ментального здоров’я, яка була ключовою на Третьому саміті перших леді та джентльменів. Наразі в Україні за ініціативи першої леді Олени Зеленської реалізується Всеукраїнська програма ментального здоров’я. Її мета – сприяти формуванню у суспільстві культури піклування про ментальне здоров’я. Дбати про нього – настільки ж важливо, як і про фізичне здоров’я. Під час зустрічі були досягнуті домовленості про реалізацію спільних проєктів в сфері психічного здоров’я в рамках взаємодії з Єврокомісією.
Що стосується євроінтеграційних процесів, то наразі виокремлені такі ключові напрями спільної роботи: громадське здоров’я та транскордонні загрози, медичні послуги та безпека біоматеріалів, фармацевтична галузь.
Міністр Віктор Ляшко подякував Єврокомісару за долучення України на рівних умовах із країнами ЄС до участі у програмі «EU4Health». За понад рік після підписання відповідної угоди між Україною та Європейським Союзом вже вдалося почати реалізацію 9 проєктів, що є значною підтримкою для українських інституцій, які працюють в сфері охорони здоров’я.
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації