Меню
 
Головна arrow Новини
Українські медики «екстренки» пройдуть навчання у Польщі

У Республіці Польща розпочалися навчання із надання екстреної медичної допомоги в умовах бойових дій для українських медикинь, що працюють у системі «екстренки». У межах навчань, які триватимуть до жовтня, передбачені три сесії тренінгів для трьох груп фахівців.

Загалом у тренінгах візьме участь 90 медикинь. Перша група із 30 медичних працівниць з 17 областей України уже розпочала навчання.

Упродовж чотирьох днів українські фельдшерки і лікарки поглиблюють знання та відпрацьовують навички за курсами BLS (Базова підтримка життєдіяльності), EPALS (Розширені реанімаційні заходи у дітей), ALS (Розширені реанімаційні заходи), TCCC (Тактична бойова допомога пораненим). Йдеться про алгоритми дій у разі відкритих ран грудної клітки, пневмотораксу, травматичних ампутацій, під час знеболення та зупинки кровотеч, лікування опіків та запобігання переохолодженню у тактичних умовах тощо.

Окрім, власне, знань і навичок із допомоги постраждалим внаслідок війни у невідкладних станах, учасниці прослухають курс із першої психологічної допомоги та психологічної самодопомоги. Такі навички будуть вкрай корисними для наших медикинь, які щодня працюють у надважких умовах і мають не лише рятувати інших, а й піклуватися про власне ментальне здоров’я.

Тренінги відбуваються під патронатом першої леді Польщі Агати Корнгаузер-Дуди, яка вже зустрілася з українськими медиками. А також завдяки підтримці Фонду Польського інституту здоров'я. Їх проводять інструктори Польської служби санітарної авіації (Lotnicze Pogotowie Ratunkowe) та Варшавського медичного університету.

МОЗ висловлює подяку міжнародним партнерам за підтримку та навчання українських фахівчинь та сподівається на подальшу співпрацю.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc