Меню
 
Головна arrow Новини
Керівники протитуберкульозних закладів України обмінялися досвідом протидії туберкульозу в умовах російсько-української війни.

З метою обговорення викликів та обміну досвідом протидії туберкульозу в умовах російсько-української війни, покращення протитуберкульозної допомоги населенню відповідно до національного і європейського досвіду та напрацювання стратегічних напрямків для реалізації протидії туберкульозу, в Яремче пройшла робоча підсумкова нарада. Ключовою задачею зустрічі було формування спільного бачення подальшого плану дій, темою якого є «Національна відповідь на туберкульоз в умовах викликів, пов’язаних із збройною агресією з боку росії».

В нараді прийняли участь представники МОЗ України, Центру громадського здоров’я, НСЗУ, представники Івано-Франківської обласної військової адміністрації, обласної ради та керівники регіональних протитуберкульозних служб України. Чернігівську область представила Жанна Карпенко – завідувач відокремленого структурного підрозділу «Центр фтизіатрії» КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР.

Подія передбачала 2 дні дуже напруженої праці – розгляд основних показників та обговорення поточного стану реалізації розпорядження Кабінету Міністрів України від 27.11.2019 року № 1414-р «Про схвалення Державної стратегії розвитку системи протитуберкульозної медичної допомоги»; стратегічне планування; напрацювання плану кризових дій; посилення спроможності фтизіатричних медичних центрів в сформованій госпітальній мережі; планування заходів національної ТБ програми для нівелювання негативних наслідків, пов’язаних із агресією з боку росії; наскрізний багатосекторальний підхід до подолання туберкульозу; посилення співпраці та побудова міцних партнерських стосунків з центрами контролю та профілактики хвороб.

Головний санітарний лікар МОЗ України Ігор Кузін розповів Якою є сьогодні національна відповідь на туберкульоз в умовах викликів, пов’язаних із збройною агресією з боку росії. Голова НСЗУ Наталя Гусак підсумувала на скільки ефективно реалізовується програма державних гарантій медичного обслуговування населення за напрямком туберкульоз, виокремивши проблемні питання та плани на наступний рік.

Про багатосекторальний підхід до подолання туберкульозу на національному та регіональному рівні розповіла Яна Терлеєва, національний менеджер з питань туберкульозу, завідувач відділу координації програм діагностики та лікування туберкульозу Центру громадського здоров’я.

Генеральний директор КНП «Івано-Франківський обласний фтизіопульмонологічний центр» Івано-Франківської обласної ради Ігор Рудко розказав про кращі практики – досвід з реалізації заходів щодо подолання ТБ Івано-Франківського регіону, успішний приклад реформи та підтримки регіонів, де активні бойові дії. В свою чергу Жанна Карпенко розповіла про незламність та міцність протитуберкульозної служби Чернігівщини, досвід об’єднання з багатопрофільною лікарнею – очікування та реальність.

Під час зустрічі експерти також обговорили нагальні потреби регіонів для забезпечення якісної медичної допомоги, профілактичних послуг, системи епідеміологічного нагляду за ТБ-інфекцією, наголосили про важливість підтримання та розвитку пацієнтоорієнтованого підходу, посилення управлінських спроможностей для ефективного використання ресурсів та цільового використання фінансів державних та партнерських програм.



Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc