Меню
 
Головна arrow Новини
Лікарі Чернігівської і Херсонської областей та Центр громадського здоров’я отримали найбільшу премію «Kochon», присвячену боротьбі з туберкульозом.

Нагороду, на засіданні високого рівня з питань туберкульозу в рамках 78-ої Генеральної Асамблеї ООН, отримали завідувачка відокремленого структурного підрозділу «Центр фтизіатрії» Чернігівської обласної лікарні Жанна Карпенко, яка опікувалась пацієнтами лікарні навіть після повного її знищення, в. о. директора Херсонського фтизіопульмонологічного медичного центру В’ячеслав Мусат, який рятував пацієнтів під ворожими обстрілами і в умовах окупації, та керівництво Центру громадського здоров’я МОЗ України за створення системи екстреної допомоги навіть в умовах воєнного часу.

Переможців обирала незалежна комісія за їхні зусилля, стійкість і хоробрість у наданні протитуберкульозних послуг людям України під час війни.

«Ми високо цінуємо увагу до нашої держави у часи довготривалої та жорстокої війни, яку розв’язала проти нас росія. В Україні за 6 місяців цього року вже зросла захворюваність на туберкульоз на 13%. Більше ніж 20% населення має обмежений доступ до надання медичної допомоги через окуповані території ворогом, зруйновану медичну інфраструктуру, постійні обстріли. На територіях, де були активні бої та які знаходяться поблизу лінії фронту, знижено виявлення туберкульозу від 15 до 50%», – зауважив перший заступник міністра охорони здоров’я Сергій Дубров під час вручення премії.

Він підкреслив, що через повномасштабну війну частина пацієнтів втратила доступ до необхідного лікування від туберкульозу. Наразі більше ніж 300 людей зі стійким туберкульозом на тимчасово окупованій росією території не мають доступу до медичної допомоги, що створює передумови для подальшого поширення захворювання.

Премія Кочона щорічно присуджується партнерством «Зупинити туберкульоз» особам та/або організаціям, які зробили значний внесок у боротьбу з туберкульозом. Вона була заснована в 2006 році на честь покійного голови Чонг-Кун Лі, засновника фармацевтичної корпорації Chong Kun Dang Pharmaceutical Corporation і Kochon Foundation у Кореї, який протягом усієї своєї кар’єри був відданий покращенню доступу до недорогих рятівних антибіотиків та протитуберкульозні препарати. «Кочон» – псевдонім, який він використовував.




Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc