Меню
 
Головна arrow Новини
«Піклуйтеся про свій зір, і тоді він відповість взаємністю!»: лікар-офтальмолог Чернігівської обласної лікарні з нагоди Всесвітнього тижня сітківки ока.

Традиційно з 24 по 30 вересня відзначається Всесвітній тиждень сітківки ока. Такі заходи проводяться з 2010 року, з метою привернення уваги широкого загалу до проблем виявлення та профілактики захворювань цієї надзвичайно важливої частини очного яблука, адже вони можуть призвести до незворотної втрати зору.

Тож, що таке сітківка ока та які види діагностики і лікування проводять пацієнтам Чернігівської обласної лікарні розповів Ігор Лютницький – лікар-офтальмолог вищої категорії, який має спеціалізацію за напрямками: «Мікрохірургія ока з методами імплантації штучного кришталика та факоемульсифікацією», «Лазери в офтальмології», «Інтравітреальна та субтенонова терапія», «Вітреоретинальна хірургія».

За словами Ігоря Лютницького, сітківка – це внутрішня оболонка ока з складною багатошаровою структурою, основною функцією якої є трансформація світлового подразнення в нервовий імпульс, який пройшовши складний шлях в структурах головного мозку формує в ньому зображення навколишніх предметів. Захворювання сітківки можуть бути спадковими, поєднуватися з ураженням інших органів та систем, а можуть бути і набутими при таких захворюваннях, як цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, лейкемія, тощо.

«Основними скаргами пацієнтів при захворюваннях сітківки є погіршення гостроти зору, викривлення контурів предметів, випадіння поля зору та багато інших. У разі виникнення подібних скарг варто негайно звертатися до лікаря, а щорічний профілактичний огляд офтальмолога допоможе своєчасно виявити та запобігти серйозним ускладненням», – говорить Ігор Лютницький.

В арсеналі відділення мікрохірургії ока КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР є все необхідне для високоефективної діагностики та лікування захворювань сітківки. Оптичний когеретний томограф Triton від компанії Topcon (Японія) – унікальний прилад, який дозволяє отримати високоякісні зображення усіх шарів сітківки в найдрібніших деталях. У випадку непрозорих оптичних середовищ використовується ультразвуковий апарат останнього покоління для оцінки стану скловидного тіла та сітківки. Сучасні лазери застосовуються для лікування діабетичної ретінопатії, проведення профілактичних заходів для попередження відшарування тощо. При необхідності хірургічного втручання, у відділенні мікрохірургії ока використовується система Constellation від Alcon (США), яка надає можливість проведення безшовної хірургії через отвори 0,4-0,5 мм.

«Не відкладайте проблеми з зором на завтра, особливо якщо у вас високий ступінь короткозорості або є близькі родичі з подібними проблемами, адже час працює проти вас, – радить Ігор Лютницький. – В багатьох випадках за умови своєчасної діагностики та лікування можна уникнути порушень зору та сліпоти! Вчасне звернення до фахівця – запорука ефективного лікування. Необхідно піклуватися про свій зір, і тоді він відповість взаємністю!».



Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc