Меню
 
Головна arrow Новини
Війна – «життя на паузі» чи час для старту?

Війна є найважчим випробуванням в житті, яке потрібно пройти. І тут можна зустріти два кардинально різні підходи. Про них йдеться у п’ятому завершальному епізоді майстер-класу «Твоє ментальне здоров’я» https://www.youtube.com/@tvoyementalnezdorovya , підготовленому МОЗ разом із партнерами. Він називається «Війна і новий Я» та пропонує подивитися на війну і на кожного з нас дещо з іншого боку.

Ми можемо думати і говорити, що війна – це проблеми, це важко, це травма, що немає світла в кінці тунелю, це страх, це невідомість майбутнього, це розлуки, це втрати, це фінансові труднощі, це зневіра, це відчай. Певною мірою так і є.

Але можна думати і діяти в іншій парадигмі. Що війна – це шанс змінити себе, своє життя і стати кращим.

По-перше, це посттравматичний ріст, який є протилежністю посттравматичному стресу. Щоб, пройшовши крізь випробування і потрясіння, стати кращим і сильнішим за себе колишнього, загартувати свій характер.

По-друге, напевне немає нічого сильнішого, щоб переоцінити своє життя, ніж війна. Осмислити своє життя. Задуматися, над тим, що важливо для мене. Зрозуміти свої цінності.

Що війна змінила в мені? Над чим заставила мене задуматись? Що усвідомити?

Для багатьох зараз час старту. Тому війна – це можливість почати нове життя. Якщо вам не дуже подобалося ваше життя – ось вам шанс. Віднесіться до війни як до шансу.

Минуле не важливе, можна почати з чистого аркуша. Час зупинитися. Подумати про себе. Про свої бажання, намалювати своє майбутнє і привести життя у відповідність з власними мріями.

Як би ви хотіли змінити ваше життя?

Не бійтеся прожити життя, яке ви хочете, бути вірним собі, а не те, яке від вас очікують інші. Ваше життя – у ваших руках. Тож знайдіть свою дорогу. Перетворіть своє життя в улюблений фільм, де ви головний сценарист, режисер і актор. Щоправда, для цього потрібна сміливість, адже вам треба буде самим вирішувати, що робити.

Кожен з нас ставить перед собою цілі, виходячи зі своїх цінностей. Ваш досвід, навички, таланти – це плацдарм, з якого можна почати рухатися далі.

16 конкретних кроків та принципів для старту:

- Визначте дійсно свою ціль. Візуалізуйте її. Вибір організує нас, задає ритм, цілеспрямованість і мотивацію.

- Довіртесь своєму внутрішньому голосу та інтуїції.

- Продумайте власну перспективу, щоб життя наповнилось змістом, творчою силою, позитивною енергією.

- Живіть власним життям. Йдіть своїм шляхом. Тому що життя занадто коротке. І треба встигнути реалізувати задумане і свої сенси.

- Війна – це бути самим собою. Зізнатися собі в своїх бажаннях. Бути чесним з собою.

- Що мені насправді цікаво? Що приносить радість і задоволення? Де і як я хочу себе реалізувати?

- Будь-яка наша подорож починається з фрази «Я хочу…» Прислухайтесь до себе і почуйте свої справжні хочу.

- Сформулюйте чітко свої бажання, щоб запустився процес пошуку можливостей. Час дістати ваші мрії з шухляди і почати втілювати їх в життя.

- Візьміть відповідальність за себе і своє життя.

- Не бійтеся зробити свій вибір. Не бійтеся приймати рішення.

- Не бійтеся невідомості. Не бійтеся діяти з незрозумілим результатом.

- Війна – це стати ближчими до інших. Це допомагати іншим. Підтримувати один одного, а не замикатися в собі. Відкриватися людям.

- Приділяти увагу своїм близьким.

- Підтримувати зв'язок зі своїми друзями і приділяти їм стільки часу та зусиль, скільки потрібно.

- Сміливо висловлювати свої почуття та ділитися власними відчуттями.

- Говорити про свою любов тим, тому кому ми давно збиралися це сказати.

Кожна дія має значення. І має значення щоденна робота над собою. Бо мандрівка довжиною в тисячу кілометрів починається з першого кроку. Насолоджуйтеся цією мандрівкою!

Послухати і подивитися підкаст можна за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=IgGTo7_sNaE . Тренуйтеся, будьте сильними і переглядайте наші відео для ще кращого розуміння ідей та стратегій, викладених у ньому. І якщо ці відео були вам корисними, будь ласка, поділіться ними з іншими.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc