Меню
 
Головна arrow Новини
Завідувач Чернігівського Центру протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та гепатитів прийняла участь у Європейській конференції з питань ВІЛ/СНІДу (EACS), що пройшла у Варшаві.

З 18 по 21 жовтня у Варшаві (Польща) пройшла Європейська конференція по СНІДу (EACS 2023) під гаслом «Прийшов час повернутися!», з наголосом на те, що варто повернутися у Варшаву, оскільки місто приймало першу конференцію EACS в 2003 році, і настав час повернутися до проблем, які залишились не вирішеними за цей період.

EACS 2023 присвячена прогресу, досягнутому за останні 20 років, а також планам подальшого розвитку, з наголосом на рівний доступ до високих стандартів догляду, зосередженість на маргінальних групах населення, розширення зусиль із припинення передачі ВІЛ, разом із сприянням доступу до програм зменшення шкоди та їх декриміналізації, як для країн Євросоюзу, так і для країн, що не входять до нього.

На честь відкриття пресс-конференції зі своїми доповідями виступили провідні європейські експерти, які акцентували увагу на зниженні нерівності у стандартах лікування ВІЛ по всій Європі, на проблемах українських мігрантів та боротьбі зі стигмою і дискримінацією.

19 жовтня у межах заходу відбулася сесія, присвячена Україні.

Виконувачка обов’язків заступника генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України Ольга Гвоздецька розповіла, як повномасштабна війна вплинула на послуги з профілактики ВІЛ-інфекції в Україні, наголосивши на тому, що треба створити умови для того, аби кожен українець, який потребує ВІЛ-допомоги, міг отримати її без перешкод скрізь та в будь-який час.

Від Чернігівщини, за сприяння Центру громадського здоров’я МОЗ України та підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я, участь у конференції взяла завідувачка відокремленого структурного підрозділу «Центр протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та гепатитів» КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР Ірина Тесленок.

Також на конференції були представлені доповіді фахівців на теми сучасної антиретровірусної терапії, психічного здоров’я людей з ВІЛ, передачі ВІЛ від матері до дитини та грудного вигодовування, профілактики ВІЛ тощо.Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc