Меню
 
Головна arrow Новини
Мінна безпека: правила поведінки у разі виявлення небезпечного або підозрілого предмета

На брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА обговорили алгоритм дій у разі виявлення вибухонебезпечних предметів та основні причини підривів

На Чернігівщині з початку військової агресії піротехнічні підрозділи ДСНС здійснили 5041 виїзд щодо виявлення вибухонебезпечних предметів та обстеження населених пунктів, які були звільнені від окупаційних військ. В результаті цього було виявлено понад 52 тисячі вибухонебезпечних предметів (з початку року – 2 тисячі). Вже розміновано до 40 тисяч гектарів територій, з яких 37 тисяч га – сільгоспугіддя.

На жаль, трапляються випадки підриву населення на різних вибухових пристроях. Так, з початку 2023 року таких зафіксовано 9, внаслідок чого загинули 7 осіб, ще 7 отримали поранення (з них 2 дітей).

Загалом же, за інформацією Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи ОВА, з березня 2022-го зареєстровано 38 таких випадків, внаслідок яких 23 особи загинули та 35 отримали поранення.

«Основними причинами підриву є нехтування знаками мінної небезпеки та необережне поводження з вибухонебезпечними предметами» – зазначив начальник вибухотехнічної служби Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Володимир Сіренко.

Ще одна проблема – нехтування правилами безпеки місцевими жителями, які знімають маркувальні знаки. Відтак, люди, які вперше опинились у певній місцевості, не знають про потенційну небезпеку.

Тож спікери нагадали про правила поведінки у разі виявлення небезпечного або підозрілого предмета:

- припинити будь-які роботи в районі його знаходження. Оскільки коливання поверхні можуть призвести до детонування;

- одразу повідомити спеціалізовані служби за телефонами 101 та 102, а також місцеві органи влади;

- позначити місце знахідки яскравою стрічкою, пакетом тощо;

- дочекатися приїзду спеціальних служб, точно вказати місце та обставини виявлення.

У жодному разі не можна підходити, а також пересувати, розбирати, нагрівати виявлений предмет та намагатися його знешкодити. Крім того, важливо не допускати до знахідки сторонніх осіб, допоки не прибули фахівці.

«Триває війна. Ми знаходимось в області, яка межує з країною-агресором. Тому небезпека може чекати на нас скрізь. Хочу нагадати, що досі діє розпорядження начальника ОВА щодо заборони відвідування лісів. Найбільш небезпечною є 20-кілометрова зона від кордону: заходи з протимінної діяльності там не проводяться», – наголосив представник Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області Анатолій Васильченко.




Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc