Меню
 
Головна arrow Новини
Онкологічна ситуація в Чернігівській області: перспективи та шляхи рішення

За повідомленням Чернігівського медичного центру сучасної онкології в Чернігівській області спостерігається тенденція до збільшення захворюваності на онкологію. Обставини, в яких опинилась наша держава - пандемія COVID-19 та повномасштабне військове вторгнення рф на територію України, призвели до збільшення випадків занедбаності онкологічних захворювань та пізнього звернення пацієнтів за медичною допомогою. Навіть впровадженням в практику виїздів мобільних бригад фахівців Чернігівського медичного центру сучасної онкології до віддалених громад області, частина з яких систематично обстрілюється і де ведуться активні бойові дії, не дає суттєвого покращення ситуації з ранньою діагностикою населення на онкологію.

Демографічні та соціальні чинники, такі як старіння населення та масова міграція молоді у більш безпечні регіони, в тому числі за кордон, негативно вплинули на показники річної летальності, пов’язаної з онкологічними захворюваннями. Щорічно в області фіксувалося до 4 тисяч нових випадків онкологічних захворювань, а протягом останніх 10 років ця цифра зросла на 20%.

«Однозначно, це виклики профільним лікувальним закладам та всій системі охорони здоров’я України, – говорить в.о. генерального директора Чернігівського медичного центру сучасної онкології Олександр Заїка. – Наявна система організації надання медичної допомоги населенню не спроможна ефективно реагувати на загрозливу тенденцію до зростання рівня передчасної смертності населення України від злоякісних новоутворень».

У зв’язку з надзвичайною ситуацією у здоров’ї нації, Рада національної безпеки і оборони України прийняла важливе рішення «Щодо профілактики, ранньої діагностики та лікування злоякісних новоутворень», згідно якого, Кабінет Міністрів України має розробити та затвердити Національну стратегію контролю злоякісних новоутворень на період до 2030 року. Вона охоплюватиме ключові питання і проблеми в онкологічній сфері. Зокрема:

1. Забезпечення ефективного функціонування мережі закладів охорони здоров’я для лікування хворих на онкологію.

2. Впровадження та активне використання телемедицини.

3. Розробку та поетапне впровадження програм ранньої діагностики.

4. Поступове розширення переліку медичних послуг для хворих на злоякісні новоутворення в рамках програми медичних гарантій.

5. Розвиток вітчизняних фундаментальних та прикладних наукових досліджень в галузі онкології на основі доказової медицини.

6. Підняття рівня морфологічної та молекулярно-генетичної діагностики новоутворень до сучасних вимог.

7. Створення умов для реабілітації пацієнтів з онкологічною патологією в сфері охорони здоров’я, психологічної, професійної та соціальної реабілітації.

8. Реалізацію комплексу заходів з надання належної паліативної допомоги населенню тощо.

«З метою подолання кризової ситуації із захворюваністю на злоякісні новоутворення в Чернігівській області, наш заклад буде активно впроваджувати заходи, передбачені рішенням Ради національної безпеки і оборони. Розробка та використання програм ранньої діагностики, зокрема запровадження обов’язкових скринінгових програм, осучаснення матеріально-технічної бази, та покращення медичної допомоги являються критично необхідними елементами боротьби з підвищенням захворюваності та летальності в області. На жаль, впливати на виникнення та перебіг онкологічних захворювань ми не можемо, але зробити все можливе для вчасного діагностування та якісного лікування злоякісних новоутворень – зобов’язані», – підсумовує Олександр Заїка.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc