Забезпечення медичною допомогою в Україні кожної людини здійснюється на основі принципів антидискримінації, рівноправності громадян, демократизму і загальнодоступності медичної допомоги в сфері охорони здоров'я.
Відповідно до Основ законодавства України про охорону здоров'я кожна людина має природне невід'ємне і непорушне право на охорону здоров'я. Забезпечення медичною допомогою в Україні кожної людини здійснюється відповідно до законодавства на основі принципів антидискримінації, рівноправності громадян, демократизму і загальнодоступності медичної допомоги в сфері охорони здоров’я.
Медична допомога надається кожній людині відповідно до медичних показань згідно з протоколами лікування професійно підготовленими медичними працівниками незалежно від віку, статі, расової належності чи місця проживання.
Громадяни національних меншин можуть безперешкодно звертатися до медичних закладів для отримання медичної допомоги. Умови обстеження, лікування та перебування відповідної категорії осіб не відрізняються від надання відповідних послуг українцям або особам, які мають іншу національність, при необхідності їх госпіталізують до профільних відділень стаціонарів та вони отримують амбулаторну допомогу в межах фінансування закладу.
Іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України, а також стосовно яких прийнято рішення щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, медична допомога надається за рахунок бюджетних коштів. Для іноземців та осіб без громадянства, які ще не набули статусу біженця, але питання набуття такого статусу вже вирішується, медична допомога надається безкоштовно.
Міністерство охорони здоров’я України задля забезпечення усіх громадян, які покинули місця постійного проживання і тимчасово змушені проживати в інших регіонах країни, належним рівнем медичного обслуговування, вкотре звертає увагу, що на сьогодні вживаються усі заходи для того, щоб вимушені переселенці отримували необхідну медичну допомогу безкоштовно та у повному обсязі.
Наразі, спрощений доступ українців до первинної медичної допомоги: внутрішньо переміщені особи можуть бути прийняті у будь-якій лікарні, якщо вона здатна забезпечити необхідне лікування, наявність декларації для цього не обов’язкова. Стаціонарна медична допомога також надається безоплатно за Програмою медичних гарантій у закладах охорони здоров’я, які підписали договори з Національною службою здоров’я України.
Наголошуємо, що медзаклади, які працюють за програмою медичних гарантій (ПМГ), повинні надавати необхідну медичну допомогу, у тому числі ВПО, безоплатно. Адже Програма медичних гарантій–2024 продовжує діяти.
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації