Меню
 
Головна arrow Новини
Як розвивається телемедицина в Україні: підсумки й плани на 2024 рік

У 2023 році впровадження телемедицини в Україні вийшло на новий рівень: ухвалили стратегію розвитку телемедицини, внесли законодавчі зміни та інтегрували гуманітарні телемедичні рішення у заклади охорони здоров’я.

У період воєнного стану Україна отримала телемедичну гуманітарну допомогу на суму близько 4 млн доларів США. За підтримки партнерів 6 телемедичних рішень вже успішно діють в українських закладах охорони здоров’я, ще 3 – на етапі підготовки.

Завдяки телемедичним рішенням медичні працівники надають допомогу пацієнтам із вогнепальними та вибуховими травмами, використовують нейрореабілітаційне рішення з інструментами доповненої реальності для комплексного лікування пацієнтів із пошкодженням мозку або ортопедичною травмою. У двох лікарнях вже встановлені віртуальні операційні, які дозволяють хірургам брати участь в онлайн-консультуванні.

У 182 медзакладах України вже можливо проводити дистанційний моніторинг вагітності за допомогою портативного діагностичного комплексу.

У 30 закладах охорони здоров’я встановлені телемедичні платформи, за допомогою яких пацієнти можуть самостійно провести такі базові обстеження, як: вимірювання температури тіла, артеріального тиску, насичення крові киснем, виконання ЕКГ тощо.

Щоб автоматично виявити ураження головного мозку, у 5 закладах вже використовують штучний інтелект для аналізу комп’ютерної томографії.

«Телемедицина вирішує низку проблем з доступністю послуг, особливо для пацієнтів, які за власним станом і віддаленістю не можуть відвідати лікаря. Застосування методів та засобів телемедицини дозволяє лікарям запровадити телемедичне консультування та віддалений моніторинг показників здоров’я. Впровадження телемедицини у віддалених місцевостях та за умов нестачі лікарів – це сучасне та ефективне рішення у сфері охорони здоров’я», – зазначає Марія Карчевич, заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку.

Загалом до надання телемедичних послуг підключені 328 закладів охорони здоров’я:

- 1259 медичних працівників навчилися користуватися телемедичним обладнанням;

- 1031 навчальна сесія відбулася у рамках навчання медпрацівників надавати телемедичні послуги;

- 8893 телеконсультації проведено завдяки впровадженим телемедичним рішенням.

На виконання стратегії розробляються функціональні можливості електронної охорони здоров’я для застосування телемедицини за трьома напрямами: телеконсультування, телеметрія та телерадіологія.

Зросте і кількість телемедичних послуг у Програмі медичних гарантій. У 2024 році вони увійдуть у 31 із 41 пакету медичних послуг, що майже втричі більше, ніж у 2023 році.

Поміж іншим стратегічними цілями залишається підвищувати цифрову компетентність працівників охорони здоров’я та розвивати технічне забезпечення для впровадження телемедичних рішень.

У 2024 році телемедицина буде потужним інструментом для надання медичної та реабілітаційної допомоги. Завдяки телемедичним рішенням медичні послуги стають ще більш доступними та зручними.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc