Меню
 
Головна arrow Новини
Для учасників бойових дій законодавством України передбачено першочергове безоплатне забезпечення ліками, лікарськими засобами, імунобіологічними препаратами та виробами медичного призначення, що придбані за рецептами лікаря.

Згідно п.4 ч.1 ст.16 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також Постановам Кабінету Міністрів України «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань» від 17 серпня 1998 р. № 1303, «Деякі питання реімбурсації лікарських засобів» від 27 лютого 2019 р. № 135, «Деякі питання державного регулювання цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення» від 25.03.2009 № 333, особи, що мають особливі заслуги перед Батьківщиною, мають право на першочергове безплатне забезпечення ліками, лікарськими засобами, імунобіологічними препаратами та виробами медичного призначення, що придбані за рецептами лікаря.

Рецепти на такі ліки можуть виписувати лікарі лікувально-профілактичних закладів, в яких обслуговується ветеран. На пільгових умовах можна отримати лікарські засоби, які передбачені у Національному переліку основних лікарських засобів. Такі ліки фінансуються з державного або місцевого бюджету та закуповуються закладами охорони здоров’я.

Отримати лікарські засоби можна в державних (у тому числі відомчих) та комунальних медичних закладах. Особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, що проходять лікування у відомчих лікувально-профілактичних закладах отримують безкоштовні ліки за рецептом лікаря в аптеках, закріплених за цими закладами.

Першим кроком для отримання ліків є звернення до лікаря за отриманням рецепту. Важливою є наявність на рецепті підпису лікаря та його особиста печатка, адже тільки в такому випадку рецепт має юридичну силу. Дізнатись адресу аптеки де можна отримати ліки також можна у лікаря. Під час звернення до аптеки необхідно надати аптекарю рецепт лікаря та документ, що підтверджує статус особи.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc