Меню
 
Головна arrow Новини
Екстрена медична допомога: що це, коли надається, чи потрібно за неї платити

Екстрена медична допомога – це термінові дії медичних працівників, спрямовані на порятунок життя та здоров’я людини, яка перебуває у невідкладному стані, спричиненому хворобою чи травмою.

Викликати бригаду екстреної медичної допомоги можна за номером 103. Пацієнти отримують УСЮ екстрену медичну допомогу безоплатно. Наголошуємо, що заборонено вимагати в пацієнтів оплату за надану допомогу.

Коли потрібно негайно викликати екстрену медичну допомогу:

- дихання відсутнє чи з ускладненнями (сторонній предмет у дихальних шляхах, кровотеча з горла),

- ознаки масивної кровотечі (травматична ампутація кінцівки, рани живота, шиї чи обличчя),

- біль одночасно в спині, плечах, щелепі, відчуття стиснення у грудній клітці,

- втрата свідомості або її сплутаність,

- ознаки інфаркту, інсульту (ускладнене чи втрачене мовлення, паралізована кінцівка, перекошене обличчя, падіння, погіршення зору в одному оці),

- інші стани, які загрожують життю та здоров’ю (отруєння, травми тощо).

Що потрібно сказати диспетчеру:

- Прізвище, стать, вік людини, яка потребує невідкладної медичної допомоги. Якщо це незнайома людина, повідомте її стать і орієнтовний вік та назвіть своє прізвище, ім’я та номер телефону.

- Максимально точно опишіть скарги та стан людини. Якщо знаєте напевне, то вкажіть причину виникнення невідкладного стану. Наприклад, людина впала з висоти 10 метрів або ж є ознаки інсульту.

- Відповідайте на всі запитання диспетчера спокійно і чітко – це скоротить час розмови, і бригада швидкої допомоги прибуде скоріше.

- Виконуйте всі вказівки диспетчера, коли розмовляєте і чекаєте на бригаду.

- Скажіть точну адресу виклику: район, населений пункт, вулицю, номер будинку, квартири, поверх, код домофона і номер під'їзду. У випадку, якщо точна адреса пацієнта невідома, вкажіть загальновідомі орієнтири та шляхи під’їзду.

- Підготуйте паспорт та медичну документацію пацієнта. Якщо знадобиться госпіталізація, документи необхідно передати медикам у лікарні.

Нагадуємо, що викликати екстрену медичну допомогу потрібно тільки за крайньої потреби – коли є загроза життю та здоров’ю людини. Фальшивий виклик чи перебільшення симптомів задля приїзду медиків загрожують не тільки штрафом тому, хто викликав, а й смертю людині, яка в цей час справді потребувала допомоги і не дочекалася приїзду бригади.

Що робити, якщо за екстрену медичну допомогу вимагають гроші?

Потрібно звернутись із письмовою скаргою до Департаменту/Управління охорони здоров’я у вашому місті чи регіоні та до Національної служби здоров’я України (НСЗУ).

Звернутися до НСЗУ можна:

- через контакт-центр за номером 16-77;

- листом на поштову адресу: м. Київ, пр-т Степана Бандери, 19, індекс 04073;

- на електронну адресу: [email protected];

- через електронну форму на сайті https://service.e-health.gov.ua/gromadyanam/osobistij-prijom/citizen-form .

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc