Меню
 
Головна arrow Новини
Запобігання та протидія насильству: інформаційні пам’ятки від Національної соціальної сервісної служби

Національна соціальна сервісна служба України розробила інформаційні пам’ятки з питань запобігання та протидії домашньому насильству, торгівлі людьми та дискримінації за ознакою статі, де, зокрема, зазначаються контакти допомоги. З цими пам’ятками можна ознайомитися за наступними посиланнями:

- щодо запобігання та протидії домашньому насильству: https://nssu.gov.ua/storage/app/sites/22/uploaded-files/domashne-nasilstvo-pamyatka.pdf;

- з питань сексуального насильства, пов'язаного з конфліктом: https://nssu.gov.ua/storage/app/sites/22/uploaded-files/snpk-pamyatka.pdf;

- щодо запобігання випадкам дискримінації за ознакою статі: https://nssu.gov.ua/storage/app/sites/22/protidiyadiskriminatsiipamyatka.pdf.

Принагідно наводимо декілька поширених міфів про насильство, що перешкоджають постраждалим звертатися за допомогою.

Міф 1: «Від насильства страждають лише жінки».

Офіційна статистика і дослідження показують, що найчастіше жінки та дівчата стають потерпілими. Та насправді ж чоловіки також можуть потерпати від різних форм насильства. Однак, це може залишатися менш помітним через стереотипи чи тиск соціальних очікувань. Варто пам’ятати, що насильство може торкатися будь-кого, незалежно від статі, віку чи соціального статусу.

Міф 2: «Насильство має лише фізичний прояв».

Ні, насильство не обмежується лише ударами чи побоями. Воно може бути психологічним, сексуальним та економічним.

Міф 3: «Потрібно терпіти заради дітей».

Застосування насильства не робить щасливими ані батьків, ані дітей, адже здатне спричинити психологічні та емоційні травми дітям і впливати на їхні майбутні стосунки.

Міф 4: «Зґвалтування в шлюбі не існує».

Часто згоду в шлюбі сприймають як «подружні обов’язки», натомість агресію кривдника помилково називаючи пристрастю чи темпераментом. Проте, статевий акт без згоди – є зґвалтуванням.

Міф 5: «Кривдник/ця ніколи не виправиться».

Вчасне звернення до соціальних служб та психотерапевтів можуть сприяти зміні поведінки кривдника/ці та збереженню стосунків. Не слід сліпо вірити, що коло насилля розірветься, якщо не докладати зусиль або не звертатися за допомогою.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc