Запобігання та протидія насильству: інформаційні пам’ятки від Національної соціальної сервісної служби
Національна соціальна сервісна служба України розробила інформаційні пам’ятки з питань запобігання та протидії домашньому насильству, торгівлі людьми та дискримінації за ознакою статі, де, зокрема, зазначаються контакти допомоги. З цими пам’ятками можна ознайомитися за наступними посиланнями:
Принагідно наводимо декілька поширених міфів про насильство, що перешкоджають постраждалим звертатися за допомогою.
Міф 1: «Від насильства страждають лише жінки».
Офіційна статистика і дослідження показують, що найчастіше жінки та дівчата стають потерпілими. Та насправді ж чоловіки також можуть потерпати від різних форм насильства. Однак, це може залишатися менш помітним через стереотипи чи тиск соціальних очікувань. Варто пам’ятати, що насильство може торкатися будь-кого, незалежно від статі, віку чи соціального статусу.
Міф 2: «Насильство має лише фізичний прояв».
Ні, насильство не обмежується лише ударами чи побоями. Воно може бути психологічним, сексуальним та економічним.
Міф 3: «Потрібно терпіти заради дітей».
Застосування насильства не робить щасливими ані батьків, ані дітей, адже здатне спричинити психологічні та емоційні травми дітям і впливати на їхні майбутні стосунки.
Міф 4: «Зґвалтування в шлюбі не існує».
Часто згоду в шлюбі сприймають як «подружні обов’язки», натомість агресію кривдника помилково називаючи пристрастю чи темпераментом. Проте, статевий акт без згоди – є зґвалтуванням.
Міф 5: «Кривдник/ця ніколи не виправиться».
Вчасне звернення до соціальних служб та психотерапевтів можуть сприяти зміні поведінки кривдника/ці та збереженню стосунків. Не слід сліпо вірити, що коло насилля розірветься, якщо не докладати зусиль або не звертатися за допомогою.
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації