Меню
 
Головна arrow Новини
Місяць обізнаності про рак шийки матки: про важливість обстеження розповіли чернігівські лікарі.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, передракові зміни та рак шийки матки, виявлений на ранніх стадіях, виліковуються у 100% випадків зі збереженням репродуктивної функції жінки.

Січень – місяць обізнаності про рак шийки матки, одного з найпоширеніших типів онкології серед жінок. Тож медична спільнота Чернігівщини закликає жінок не нехтувати можливостями відвідати лікаря-гінеколога для профілактичного огляду та проходити скринінг на рак шийки матки згідно з рекомендаціями. Адже це найдієвіші способи запобігти раку шийки матки та виявити зміни на ранніх стадіях.

«Займаючись амбулаторним прийомом кожного дня, десь третину своїх пацієнтів я бачу з різноманітними захворювання шийки матки, – говорить лікар жіночої консультації Чернігівського пологового будинку Оксана Скрипка. – це і поліпи, і кісти, ендометріоз та стенози, передпухлинні захворювання тощо.

Певні захворювання звичайно ж мають свої симптоми, найчастішими з яких є різноманітні виділення: постійні чи циклічні, водянисті, слизові, гнійні чи кров’янисті. Нажаль, деяка низка захворювань можуть не мати жодних симптомів. Наприклад, рак шийки матки розвивається безсимптомно та повільно, тому все ж таки дуже важливо відвідувати гінеколога хоча б раз на рік».

Рак шийки матки – це тип раку, який виникає внаслідок мутації епітеліальних клітин шийки матки. Усі жінки мають ризик розвитку раку шийки матки, але найчастіше даний тип онкології зустрічається у жінок старше 30 років.

Більшість випадків раку шийки матки пов’язані із інфікуванням вірусом папіломи людини (ВПЛ), який передається статевим шляхом. Здебільшого генотипи ВПЛ зникають спонтанно та не спричиняють симптомів. Якщо інфекція довготривало знаходиться в організмі жінки, вона може зумовити появу раку шийки матки (РШМ).

Попередити інфікування ВПЛ можна щепленням. Вакцина проти ВПЛ – доведена та ефективна профілактика раку шийки матки. Вона на 90% зменшує ймовірність розвитку новоутворень. Щеплення захищає також і від розвитку раку порожнини рота й горла, статевих органів й ануса. Вакцинацію від ВПЛ проводять у багатьох країнах світу. В Україні щеплення від папіломавірусу входить до переліку «?рекомендованих».

Рекомендованою ВООЗ основною цільовою групою населення для вакцинації є дівчата у віці 9–14 років, ще до початку статевого життя. Обмеженнями для всіх дівчат є вік до 9 років, для жінок, які живуть з ВІЛ, вік після 26 років. Вакцинація проти ВПЛ не рекомендується жінкам старше 26 років, оскільки у цьому віковому діапазоні вона дає менші переваги. Однак, після консультації з лікарем, дорослі у віці від 27 до 45 років також можуть зробити щеплення. Після консультації з лікарем, вакцинуватися можна на базі амбулаторного відділення КНП «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради.

Розвитку раку шийки матки можна запобігти завдяки ефективному скринінгу й лікуванню передракових станів серед жінок у віці 30 років і старше. Інтервал у 10-20 років між виникненням передракового стану та розвитком раку шийки матки надає великі можливості для скринінгу, діагностики та лікування передракових захворювань, що дають змогу уникнути їхнього прогресування в рак.

«Велику роль в діагностиці захворювань шийки матки грає кольпоскопія – огляд шийки матки під мікроскопом невеликого збільшення з певними розчинами та освітленням, – говорить Оксана Скрипка. – У кожному кабінеті лікарів нашого відділення є кольпоскоп, то ж це абсолютно доступна методика обстеження».

Також, Чернігівський пологовий будинок співпрацює з висококваліфікованими цитологічною та гістологічною лабораторіями на основі безоплатних послуг за Програмою медичних гарантій. В них проводяться найсучасніші методи досліджень, таких як імуноцитохімічне та імуногістохімічне.

«Своєчасне обстеження – ключ до ранньої діагностики та успішного лікування!» – наголошує лікар.

Записатися на прийом та консультацію до лікарів Чернігівського пологового будинку можна за телефонами:

- Реєстратура жіночої консультації: (04622) 3-90-99;

- Довідкове бюро: (0462) 95-24-44.

Пам’ятайте! Рак шийки матки піддається профілактиці. Він виліковний за умови раннього виявлення й належного лікування.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc