Меню
 
Головна arrow Новини
Вірусні гепатити та рак: як пов’язані та чи підвищує несвоєчасне лікування гепатитів ризик розвитку раку

Серед різних типів раку окремо варто звернути увагу на гепатоцелюлярну карциному (ГЦК). Це злоякісне новоутворення формується в печінці. Найчастішою причиною раку печінки є цироз печінки, який виникає через інфікування людини вірусом гепатиту В (ВГВ) чи С (ВГС), зловживання алкоголем, впливу токсичних речовин на організм та інші.

ГЦК – найпоширеніший тип первинного раку печінки (85-90%) і на сьогодні є найчастішою причиною смерті людей з ВГВ і ВГС. За даними ВООЗ, ГЦК – третя найпоширеніша причина смертності від раку в усьому світі (830 000 випадків щорічно).

Водночас, за даними ВООЗ, близько 350 млн людей у всьому світі живуть з хронічними вірусними гепатитами, а щороку фіксується приблизно 3 млн нових випадків інфікування. Проте більшість людей навіть не здогадується про свій статус, оскільки вірусні гепатити можуть тривалий час протікати безсимптомно, а симптоми можуть проявитися лише на пізніх стадіях.

Наразі Україна централізовано закуповує швидкі діагностичні тести для виявлення ВГВ та ВГС. Завдяки цьому пройти тестування можна у свого сімейного лікаря і вже за 15 хвилин дізнатися результат.

Запобігти ускладненням від вірусних гепатитів можна завдяки вакцинації проти ВГВ та лікуванню ВГС новими препаратами прямої противірусної дії, ефективність лікування якими становить 95%.

Тестування на вірусні гепатити, вакцинація проти ВГВ та доступ до сучасних препаратів – це ефективні заходи для виявлення та запобігання гепатоцелюлярній карциномі. А вчасно діагностований та вчасно пролікований гепатит – ключовий підхід для зниження розвитку ГЦК та збереження здоров’я печінки.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc