Меню
 
Головна arrow Новини
Рак – не вирок. Це хвороба, з якою можна боротись і яку можна перемагати!

Злоякісні новоутворення є широко розповсюдженими захворюваннями у всьому світі, які спостерігаються у людей різного віку, в тому числі i у дітей.

За даними епідеміологічних досліджень онкологічних центрів України та інших країн, ураження населення злоякісними пухлинами, нажаль, не має тенденцій до зменшення.

На сьогоднішній день в Чернігівському медичному центрі сучасної онкології на диспансерному обліку перебуває 31 337 онкологічних хворих, у т. ч. 155 дітей. У 2023 році в області взято на облік 3 615 хворих, у т. ч. 20 дітей.

Два роки повномасштабної війни і постійних стресів дають про себе знати – щодня до діагностичного відділення Чернігівського центру сучасної онкології звертається біля 70-ти пацієнтів і пацієнток з усієї області, до поліклінічного – до півтисячі. За окремими напрямками кількість звернень зросла в рази і побільшало як випадків пізньої діагностики, так і первинних, початкових стадій.

Основними чинниками ризику розвитку онкологічних захворювань є: вживання тютюну, алкоголю, нездорове харчування, хронічний стрес, інфекції, у тому числі викликані вірусами гепатиту B або C і деякими типами вірусу папіломи людини, та навіть вік людини.

Щонайменше одну третину всіх смертей, пов’язаних із раком, можна уникнути шляхом регулярного обстеження, раннього виявлення та своєчасно розпочатого лікування.

Так, наприклад, рак молочної залози на I стадії виліковний у 95% жінок. Натомість кожній четвертій жінці в Україні рак грудей діагностують вже на ІІІ-ІV стадії, коли ефективність лікування значно знижується. Схожа ситуація і зі здоров’ям чоловіків – у 21% випадків рак простати виявляють вже на метастатичних стадіях.

Існують економічно ефективні тести, які допомагають на ранній стадії виявити колоректальний рак, рак молочної залози, шийки матки та порожнини рота, а також розробляються додаткові тести для інших видів раку.

Тому профілактичні огляди хоча б раз на рік у сімейних лікарів, які можуть оцінити ризики і за потреби спрямувати до вузьких спеціалістів чи на обстеження – обов’язкові для кожного.

«Кількість мамографій, які ми провели в 2023 році майже в два рази більша в порівнянні з попередніми роками, – говорить завідувачка рентгенодіагностичного відділення Чернігівського медичного центру сучасної онкології Катерина Засенко. – Лише у ІV кварталі минулого року у нашому центрі проведений мамографічний скринінг 336 жінкам м. Чернігова, виявлено 3 випадки раку молочної залози та 3 випадки передракових захворювань».

Також вона відмічає, що є негативна динаміка збільшення захворюваності на рак молочної залози приблизно на 30 %, що пов’язує з психоемоційним перевантаженням наших людей та складною ситуацією в країні.

Наразі центр онкології розширив свої можливості в діагностиці завдяки двом новим рентген-апаратам та 64-зрізовому комп’ютерному томограф, що дають більшу деталізацію зображень та реконструкції, а також сучасному цифровому мамографу з двома надважливими функціями.

«Функцію томосинтезу ми використовуємо як уточнюючий метод в тих випадках, коли лікар-рентгенолог на звичайній мамограмі знаходить додаткові утворення, але чітко їх не може диференціювати. Якщо і це не допомагає, тоді ми проводимо стереотоксичну біопсію – за допомогою апарату ми вибираємо певні координати даного утворення з лікарем-мамологом та проводимо пункцію цього утворення і отримуємо результат. Завдяки сучасному обладнанню ми можемо виконувати всі послуги на високому рівні», – підкреслює Катерина Засенко.

Працює заклад за програмою медичних гарантій, і сьогодні проконсультувати та провести всебічне обстеження пацієнта чи пацієнтки тут можуть впродовж одного-двох днів, повністю безоплатно.

Пацієнт із підтвердженим онкологічним діагнозом або гематологічним захворюванням має право на безоплатне хіміотерапевтичне та радіологічне лікування, а також на лікування методом еферентної терапії або з застосуванням аферезу клітин крові. Лікування може бути в амбулаторних або стаціонарних умовах та включає лабораторні й інструментальні дослідження, ліки, медичні вироби, витратні матеріали, інтенсивну терапію, кисневу підтримку, знеболення, анестезію.

Важливо щорічно проходити профілактичні огляди у свого сімейного лікаря чи терапевта, який вчасно виявить ризики для здоров’я, допоможе відкоригувати спосіб життя, а за потреби – направить на аналізи та дослідження, до вузькопрофільних спеціалістів.

Якщо ви помітили будь-які зміни у своєму здоров’ї – негайно зверніться до свого сімейного лікаря чи терапевта. Він спрямує вас на відповідні обстеження чи до вузького спеціаліста

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc