Меню
 
Головна arrow Новини
Для учасників бойових дій законодавством України передбачено позачергове безоплатне зубопротезування

Згідно п.2 ч.1 ст.13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», ветерани війни мають право на позачергове безплатне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів). При цьому, пунктом 204 статті 91 Бюджетного кодексу України визначено, що до видатків місцевих бюджетів, що можуть здійснюватися з усіх місцевих бюджетів, належать видатки на пільги з послуг зв’язку, інші передбачені законодавством пільги, що надаються, зокрема, особам, на яких поширюється дія Закону.

Позачергове безоплатне зубопротезування надається ветеранам за медичними показами. Зубні, зубощелепні та лицьові протези виготовляються безкоштовно (за винятком протезування з дорогоцінних металів, кераміки, металокераміки, суцільнолитих, металопластмаси, нітрит-титанового покриття, бюгельного протезування, імплантатів).

Зазначеною послугою мають право скористатися учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни, сім’ї загиблих (померлих) ветеранів війни, сім’ї загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.

Для отримання послуги необхідно звернутись до Управління праці та соціального захисту населення за довідкою про те, що особа перебуває на обліку як пільговик або ж безпосередньо до лікаря-стоматолога стоматологічної поліклініки за місцем реєстрації, який проводить огляд, лікування та формує списки пільговиків.

У разі відмови стоматологічною поліклінікою у наданні пільги варто звертатися до Департаменту/Управління охорони здоров’я відповідного органу місцевого самоврядування із відповідними скаргами та заявами про надання роз’яснень.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc