Ризик захворіти на поліомієліт в Україні залишається високим. Хвороба є надзвичайно заразною, а її джерелом може бути навіть іграшка, яку облизала інфікована дитина.
Ризик поширення хвороби серед великого скупчення народу, особливо там, де багато дітей, значно зростає і саме для дітей, переважно до шести років, поліо дуже небезпечний.
МОЗ зібрав відповіді на 5 поширених запитань про поліо.
Питання 1: Як поширюється поліо?
Поліовірус поширюється непомітно та швидко, адже у більшості інфікованих відсутні явні симптоми. Поліо передається під час контакту з калом або слиною інфікованої людини – як правило, через брудні руки до рота. Побутові предмети та іграшки, що контактували з калом або слиною інфікованої людини, можуть стати «транспортом» для вірусу.
Питання 2: Чому поліомієліт небезпечний?
Поліомієліт загрожує всім невакцинованим або не повністю вакцинованим дітям та дорослим невиліковним паралічем і навіть смертю протягом кількох годин.
Питання 3: Яка ситуація з поліомієлітом в Україні?
Європейське регіональне Бюро ВООЗ у вересні 2023 року оголосило спалах поліомієліту в Україні, виявлений у жовтні 2021 року, офіційно завершеним. Комплексне реагування на спалах, ініційоване Міністерством охорони здоров'я України у грудні 2021 року, з кінця лютого 2022 року зіткнулося з численними проблемами, включаючи масове переміщення населення, руйнування медичної інфраструктури та порушення логістичних маршрутів доставки медпродукції.
Наразі спалах ліквідовано, але робота щодо запобігання поліомієліту та іншим захворюванням, яких можна уникнути за допомогою вакцин, в Україні триває попри всі перешкоди. Допоки поліомієліт буде глобальною загрозою, Україна залишатиметься вразливою.
Питання 4: Як захистити дитину?
Від поліомієліту не існує ліків. Єдиний можливий спосіб захистити дитину від поліо – це вакцинувати за графіком щеплень!
Якщо з будь-яких причин ви пропустили щеплення, вакцинацію важливо зробити якомога швидше.
Питання 5: А можна щепити дитину, якщо є супутні захворювання?
Діти з хронічними захворюваннями більш уразливі до інфекцій, перебіг хвороби в них зазвичай важчий, а ускладнення серйозніші. Тому вакцинувати таких дітей потрібно в першу чергу.
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації