Меню
 
Головна arrow Новини
З 1 березня на Чернігівщині розпочався місячник боротьби з туберкульозом.

Акція проводиться з нагоди Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом (24 березня) та з метою збереження здоров’я містян та жителів області в умовах загрози поширення соціально значущих та небезпечних захворювань.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я щороку в світі фіксується 9 мільйонів випадків захворювання на туберкульоз. Півтора мільйона людей помирає від цієї недуги. Україна не виняток і належить до 27-ми країн світу, де відмічається значне розповсюдження стійких до ліків форм туберкульозу.

За рівнем захворюваності Чернігівщина займає 16 місце серед інших областей України. Протягом 2023 року на туберкульоз захворіли 432 мешканці нашої області, 70% з яких є бактеріовиділювачами. Серед дитячого населення віком 0-17 років зареєстровано 15 випадків туберкульозу (у 2022 році захворіло 25 дітей). Захворюваність на туберкульоз сільських жителів за минулий рік на 56% перевищує рівень захворюваності містян.

Спеціалізована медична допомога людям, які хворіють на туберкульоз, у Чернігівській області надається фахівцями відокремленого структурного підрозділу «Центр фтизіатрії» КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР, у структуру якого входить фтизіатричне відділення з ліжками інтенсивної терапії на 40 ліжок та амбулаторно-поліклінічне відділення за адресою м. Чернігів, вул. Івана Мазепи, 3.

В період проведення місячника боротьби з туберкульозом всі бажаючі громадяни можуть безкоштовно пройти скринінгове обстеження на туберкульоз без направлення сімейного лікаря, звернувшись до лікаря-фтизіатра амбулаторно-поліклінічного відділення відокремленого структурного підрозділу «Центр фтизіатрії» КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР.

Пам’ятайте! Туберкульоз виліковний! Діагностика та лікування туберкульозу безкоштовні!

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc