Меню
 
Головна arrow Новини
Понад 1200 медиків пройшли навчання з питань вакцинації

З 6 по 20 лютого 2024 року регіональні команди громадської спілки «Коаліція за вакцинацію» провели 8 науково-практичних конференцій щодо імунопрофілактики. Заходи відбулися у Вінницькій, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Одеській, Тернопільській, Чернігівській та Чернівецькій областях, проте до них долучалися фахівці й з інших регіонів України.

Участь у конференціях взяли 1235 осіб — переважно лікарі та медичні сестри закладів охорони здоров’я первинної ланки, а також освітніх закладів і центрів контролю та профілактики хвороб.

Серед лекторів — Федір Лапій, голова Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики, Олександр Заіка, керівник програми імунізації МОЗ України, Наталія Гриньова, лікарка-епідеміологиня відділу імунопрофілактики Вінницького ОЦКПХ МОЗ України, керівниця Вінницького обласного осередку ГО «Батьки за вакцинацію», Олена Кондратенко, лікарка загальної практики-сімейної медицини, тренерка з інфекційного контролю та окремих питань вакцинації Академії сімейної медицини України. Виступи також мали регіональні координатори проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров?я» з вакцинації і залучені експерти.

Учасники науково-практичних конференцій дізналися про:

- рутинні та рекомендовані щеплення;

- зміни управління регіональними програмами імунізації;

- основні інструменти НСЗУ та Меддати;

- алгоритм перерозподілу вакцин в межах області та постачання рекомендованих вакцин на національному рівні та рівні громад;

- ефективні комунікації з питань вакцинації;

- регіональний досвід у боротьбі з інфекціями шляхом вакцинації,

- успішні практики ЦПМСД,

- ефективні підходи у плануванні профілактичних кампаній тощо.

Найбільше учасників доєднались до заходів у Чернігівській (317 осіб), Одеській (214) та Київській (197) областях.

Науково-практичні конференції відбулися в онлайн-форматі і містили теоретичну частину (виступи та презентації експертів), блок відповідей на запитання, а також 30-хвилинне тестування, успіх якого гарантував учасникам сертифікат і 5 балів безперервного професійного розвитку.

Більшість — 1065 слухачів — пройшла мінімальний бар’єр кількості правильних відповідей (80%) і підтвердила свої фахові знання та навички з імунізації.

Команда ГС «Коаліція за вакцинацію» виклала записи всіх восьми конференцій у відкритий доступ, щоб кожен, хто прагне актуалізувати та поглибити свої знання щодо імунопрофілактики, міг це зробити безоплатно і в будь-який час.

Записи доступні за посиланням: www.youtube.com/@vaccineorgua

Науково-практичні конференції проводила громадська спілка «Коаліція за вакцинацію» в межах проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який впроваджує організація «Пакт» на підтримку Міністерства охорони здоров’я України та Центру громадського здоров’я України.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc