Меню
 
Головна arrow Новини
Обласні фахівці продовжують роботу з протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу на Чернігівщині

1 березня відбувся черговий робочий моніторинговий візит фахівців ВСП «Центр фтизіатрії» та ВСП «Центр протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та гепатитів» КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР до Ніжинської громади, в рамках якого обласні фахівці обговорили з лікарями Ніжинського центру ПМСД ряд питань щодо організації якісної роботи з раннього виявлення захворювання на туберкульоз серед місцевого населення. Зокрема відмічено зростання виявлення випадків захворювання в м. Ніжин – з 18 випадків у 2022 році до 26 випадків у 2023 році.

В межах співпраці з ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» в робочій зустрічі прийняв участь в.о. начальника Ніжинського міського районного відділу центру Василь Степаненко, котрий відмітив готовність служби району у вирішенні такого надважливого питання, як відстеження та обстеження вогнищ випадків захворювання на туберкульоз.

Також обласними фахівцями перевірено виконання рекомендацій відповідно алгоритму дій, наданих під час попереднього візиту. Відмічено позитивні напрямки роботи сімейних лікарів в організації відеодотів по веденню пацієнтів, оновленні СОП з туберкульозу. Налагоджено роботу по забору матеріалу на молекулярно-генетичне дослідження GeneXpert (за потреби) мешканцям громади, у тому числі внутрішньо переміщеним особам.

Фахівцями Центру протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та гепатитів проведене навчання середнього медичного персоналу та лікарів щодо поетапного тестування на ВІЛ з застосуванням швидких тестів. Запропоновані заходи з покращення якості швидкого тестування на ВІЛ. Акцентовано увагу на реалізацію програми зовнішньої оцінки якості та внутрішнього вхідного контролю якості лабораторних досліджень з визначенням серологічних маркерів ВІЛ із застосуванням швидких тестів, особливо в уразливих групах населення міста.

Лікарем-фтизіатром Іриною Момот організовано консультативний прийом ніжинців, під час якого надані відповідні рекомендації та відкореговані плани лікування пацієнтів, що перебувають на лікуванні у сімейних лікарів центру.

В свою чергу заступник медичного директора КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР Галина Синявська разом з начальником Ніжинської районної військової адміністрації Григорієм Ковтуном, першим заступником Ніжинської районної військової адміністрації Інною Горобей, керівником апарату Ніжинської РВА Тетяною Липко, головним спеціалістом відділу взаємодії з органами місцевого самоврядування Оленою Кононенко та Василем Степаненко обговорили основні напрямки співпраці органів місцевого самоврядування району та медичної галузі у подоланні особливо небезпечних інфекцій таких як туберкульоз та ВІЛ-інфекції/СНІДу, які набрали обертів зростання, особливо під час військового стану в країні.

Акцентували увагу на подальшій тісній співпраці районної ради з питань протидії ТБ та ВІЛ-інфекції/СНІДу з обласною радою з підтримки протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу при Чернігівській ОВА у спільному вирішенні питань подолання епідемії. Звернули увагу на організацію проведення місячника боротьби з туберкульозом в громадах району та якомога більшому залученні населення з груп ризику до проведення обстежень, особливо ВПО та військовослужбовців, котрі звертаються за медичною допомогою, зокрема у організації довозу населення з віддалених сіл району до медичних закладів ОТГ у дні моніторингових візитів спеціалістів Чернігівської обласної лікарні.Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc