Меню
 
Головна arrow Новини
В рамках проведення заходів Місячника до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом дітки, які відвідували дитячого фтизіатра, намалювали свої «Маленькі великі мрії»

На Чернігівщині тривають заходи у рамках місячника до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, який відзначається 24 березня.

Відокремлений структурний підрозділ «Центр фтизіатрії» КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР інформує, що у 2023 році захворюваність на туберкульоз серед дитячого населення області зменшилась на 40%, в порівнянні з 2022 роком. Протягом минулого року захворіло 15 діток (2022 рік – 25). Локалізація туберкульозного процесу захворювання розподілена наступним чином: ТБ легень – 13 випадків; ТБ внутрішньо-грудних лімфатичних вузлів – 2 випадки. У всіх дітей спостерігався легкий перебіг захворювання.

«Тенденція в лікуванні дитячого туберкульозу є сімейно-орієнтованою. Дітей госпіталізують тільки у тяжких випадках. Аби форма терапії була для дитини прийнятною, менш травматичною та комфортною, на сьогодні існують дитячі комбіновані форми лікування, тому дитина добре почувається і може жити повноцінним життям», – говорить завідувачка Центру фтизіатрії Чернігівської обласної лікарні Жанна Карпенко.

Спеціалізована медична допомога дітям, які хворіють на туберкульоз, у Чернігівській області надається у відокремленому структурному підрозділі «Центр фтизіатрії» КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР за адресою: м.Чернігів, вул. Івана Мазепи, 3А.

В рамках проведення місячника до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом дітки, які відвідували дитячого фтизіатра, намалювали свої «Маленькі великі мрії».

«Що стосується профілактики туберкульозу, то перш за все це раннє виявлення хвороби. З цією метою сімейний лікар або лікар-педіатр проводить дитині скринінгове анкетування на наявність симптомів туберкульозу, в залежності від результатів анкетування вирішується питання щодо проведення обстеження. Велике значення має вакцинація проти туберкульозу, яка попереджує розвиток тяжких форм захворювання», – наголошує Жанна Карпенко.

Пам’ятайте! Туберкульоз виліковний, діагностика та лікування туберкульозу безкоштовні! Будьте здорові, бережіть себе та ваших близьких!

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc