Меню
 
Головна arrow Новини
Мобільні медичні команди продовжують надавати медичну та психологічну допомогу мешканцям Варвинської, Талалаївської та Срібнянської громад Чернігівської області

Лютий 2024 року став дуже насиченим для роботи лікарів, які виїздять у Варвинську, Талалаївську та Срібнянську громади Чернігівської області в межах реалізації проєкту «Відновлення доступу до медичних послуг», ініціативи «Інновації для подолання епідемії ВІЛ». Протягом місяця мобільні медичні бригади здійснили більше ніж 10 виїздів та проконсультували 306 людей.

В зазначених громадах регіону Проєкт впроваджено завдяки Благодійній організації «Чернігівська МЕРЕЖА» у тісній співпраці з громадами та за підтримки Чернігівської ОВА.

За цей час вдалося провести більше 300 скринінгів на виявлення хвороб різного характеру, виписати велику кількість рецептів, направлень до вузьких спеціалістів та провести огляди маломобільних місцевих мешканців, які не мають змоги дістатися до пункту прийому, за місцем проживання.

Варто зазначити, що на початку року навіть був випадок, коли лікарі мобільної бригади фактично врятували життя людині. Чоловік після падіння і не підозрював, що має серйозні наслідки, тому і не планував звертатися за медичною допомогою, але лікарям вдалося діагностувати проблему та направити пацієнта до Чернігова для подальшої діагностики та лікування.

Зауважимо, що фахівці команди окрім надання медичної допомоги, прикладають зусилля для того, щоб підвищити рівень обізнаності місцевих мешканців щодо збереження та зміцнення психічного здоров’я, а також запобігання гендернозумовленому та домашньому насильству. В цьому допомагають спеціально розроблені скринінгові анкети, які медики разом з консультаціями запроваджують серед відвідувачів мобільних амбулаторій.

«Людям в сільській місцевості завжди були відомі медичні послуги, а от турбота про своє ментальне здоров’я відходила на інший план, – говорить психологиня Талалаївської мобільної медичної команди Оксана Мовчан. – Тому моя місія в ММК ще і просвітницька. Мені на виїздах зустрічаються, переважно, закриті люди, але під час спілкування вони швидко йдуть на контакт, діляться своїми переживаннями та турботами».

Співробітники проєкту зазначають, що виїзну амбулаторію місцеві мешканці зустрічають дуже тепло. На консультаціях можна побачити пацієнтів різних вікових категорій. Жителі громад висловлюють велику вдячність за можливість отримати підтримку та допомогу, які є вельми необхідними та актуальними для багатьох мешканців віддалених селищ, що не мають змоги регулярно відвідувати районну лікарню через відсутність особистого транспорту та втрату довіри до рейсових автобусів.


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc