Мультидисциплінарна команда Чернігівської обласної лікарні відвідала Городнянську громаду з робочим візитом
За підтримки міжнародної організації РАТН відбувся черговий спільний робочий візит спеціалістів відокремленого структурного підрозділу «Центр фтизіатрії» та «Центр протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та гепатитів» Чернігівської обласної лікарні до Городнянскої територіальної громади відповідно плану роботи.
«Городнянська громада є однією з п’яти громад України, в котрих майже рік як впроваждується проєкт USAID «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», за напрямком підтримки регіонів у відновленні та організації надання якісних медичних послуг та послуг громадського здоров’я на деокупованих територіях та територіях, де розміщуються внутрішньо переміщені особи, – говорить завідувачка Центру фтизіатрії Чернігівської обласної лікарні Жанна Карпенко. – Активна співпраця з керівництвом громади, старостами сіл та медичними працівниками дала змогу збільшити доступність до медичної допомоги жителів віддалених сіл, а саме з прикордоння Чернігівщини, а також підвищити їх обізнаність щодо необхідності раннього виявлення захворювань, таких як гіпертонічна хвороба, цукровий діабет, захворювання молочних залоз у жінок тощо».
Під час візиту заступниця медичного директора КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР Галина Синявська зустрілась з міським головою Городнянської громади Андрієм Богданом для обговорення питань співпраці медичних працівників з особливо вразливими верствами громади та ВПО. Було відмічено позитивні напрямки роботи проєкту, а саме організації роботи пунктів скринінгу на рівні десяти старостатів та привернення уваги жителів громад до стану свого здоров’я, що активізувало мешканців віддалених сіл звертатися до сімейних лікарів. Співучасники розмови обмінялися й думками щодо організації транспортного сполучення, підвозу пацієнтів для проведення рентгенологічного обстеження на базі міської лікарні Городнянської громади в рамках проведення місячника боротьби з туберкульозом.
Загалом, на пунктах скринінгу, з грудня 2023 року вже 1521 особі вдалося пройти скринінгове обстеження, що складає близько 1% жителів громади охоплених оглядом. Є позитивні тенденції у роботі з раннього виявлення захворювань. Так, серед молоді громади у 8 осіб виявлено гіпертонічну хворобу, 11 осіб з високими показниками глюкози та холестерину та 1 жінку з підозрою на захворювання молочних залоз скеровано на дообстеження.
Варто відзначити, що завдяки організованій роботі цифрового рентгенапарата в с. Деревин та с. Перепис Городнянської громади, що знаходяться на кордоні з Білоруссю, проведено рентгенологічне обстеження 89 осіб з груп ризику та мешканців похилого віку. Результати передані в обробку.
Також обласні фахівці під час візиту провели навчання для 22 лікарів первинної ланки, в тому числі педіатрів, з медичних закладів Городнянської громади з питань ведення хворих, формування груп ризику, проведення всіх етапів обстеження, направлення на дообстеження для підтвердження діагнозу та ознайомлення з сучасними схемами лікування туберкульозу. Помічник епідеміолога провела практичне заняття для 35 фельдшерів та медичних сестер з питань організації та проведення тестування з метою виявлення ВІЛ-інфекції на первинному рівні (зокрема доступності послуги на ФАПах громади).
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації