Меню
 
Головна arrow Новини
Вакцинація – це захист від 10 смертельно небезпечних хвороб

Доступна та безоплатна вакцинація — це найбільш ефективний метод запобігання тяжких наслідків захворювання. Перед вакцинацією не треба проходити обстежень, приймати специфічні ліки або дотримуватись дієти. щеплення відповідно до Календаря профілактичних щеплень безоплатне та ефективне.

Гепатит В викликає вірус, який вражає печінку, призводить до розвитку цирозу і раку печінки, що може призвести до смерті.

Туберкульоз передається повітряно-крапельним шляхом, призводить до ураження легень, кісток, туберкульозного менінгіту, смерті.

Поліомієліт викликає вірус, який передається через брудні руки, забруднені харчові продукти і воду, іноді — повітряно-крапельним шляхом, вражає нервові клітини, що відповідають за рухи, і викликає параліч. Паралітична форма поліомієліту невиліковна.

Дифтерія передається повітряно-крапельним шляхом, проявляється у вигляді ангіни, під час якої у горлі утворюються плівки, що ускладнюють дихання і можуть призвести до смерті.

Кашлюк передається повітряно-крапельним шляхом, характеризується запаленням дихальних шляхів і супроводжується нападами спазматичного кашлю, який може призвести до зупинки дихання.

Правець передається при потраплянні в рани зараженого грунту, предметів (наприклад, цвяхів), проявляється сильними судомами, які можуть призвести до переломів кісток.

ХІБ-інфекція (гемофільна інфекція) передається повітряно-крапельним шляхом, у дітей від 5 років провокує розвиток пневмонії, гнійного менінгіту, запалення надгортанника, що призводить до задухи (епіглотиту), запалення середнього вуха (отиту), гнійного запалення суглобів (артриту), запалення кістки (остеомієліту), «зараження» крові (сепсису).

Кір передається повітряно-крапельним шляхом, може призвести до запалення мозку (енцефаліту), ураження органу слуху, інвалідності, смерті.

Краснуха передається повітряно-крапельним шляхом, особливо небезпечна при вагітності.

Епідемічний паротит (свинка) передається повітряно-крапельним шляхом, особливо небезпечний при вагітності, в рідких випадках може призвести до смерті.

Вакцинація – єдиний надійний спосіб захисту від хвороб і важких ускладнень. Тож просимо батьків дуже серйозно та відповідально поставитись до свого здоров’я та здоров’я власної дитини. Сьогодні як ніколи легко отримати щеплення — навіть не обов’язково мати декларацію з сімейним лікарем. Ви просто звертаєтесь до найближчого медзакладу.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc