Меню
 
Головна arrow Новини
Скарги щодо ментального здоров'я з якими найчастіше звертаються до сімейних лікарів

Нав’язливі думки про щось погане чи обтяжливі спогади – найчастіше з такими скаргами на порушення ментального здоров'я звертаються пацієнти до лікарів первинної медичної допомоги.

Як повідомляє НСЗУ, за даними ЕСОЗ, у 2023 році до сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів пацієнти найбільше зверталися з наступних причин:

- відчуття тривоги/нервування/напруженості — 47 555 пацієнтів;

- порушення сну — 32 289 пацієнтів;

- психологічні симптоми/інші скарги — 18 943 пацієнти;

- пригнічений настрій — 7 855 пацієнтів;

- дитяча поведінка/симптоми/скарги — 5 146 пацієнтів.

Загалом, протягом 2023 року понад 114 тисяч пацієнтів отримали допомогу за пакетом «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги». Найбільше на порушення ментального здоров’я скаржилися жінки – понад 72 тисячі. Також за допомогою звернулися майже 42 тисячі чоловіків та більше 18 тисяч дітей.

Допомогу в сфері ментального здоров’я українці та українки можуть отримати у сімейного лікаря, терапевта та педіатра, які працюють у закладах із договором НСЗУ на пакет «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги». Ці фахівці пройшли спеціальне навчання BOO3 mhGAP і можуть надавати першу психологічну допомогу та в разі потреби — скерувати до спеціаліста.

Послуга є абсолютно безоплатною, адже надається у межах Програми медичних гарантій.

Знайти контакти закладів первинної медичної допомоги, які мають відповідний контракт із НСЗУ можна на інтерактивній мапі на сайті НСЗУ в розділі «Е-дані»/ «Аналітичні панелі (дашборди)» / Надавачі медичної допомоги за напрямом «Психологічна та психіатрична допомога» https://cutt.ly/Qw1vxES8. Або ці дані допоможуть знайти оператори контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

Інтеграція послуги з ментального здоров’я в систему первинної медичної допомоги є компонентом пріоритетного проєкту Міністерства охорони здоров’я у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» — ініціативи першої леді Олени Зеленської.Комунікаційний супровід реалізується за підтримки ВООЗ, Уряду Канади, Міжнародного Медичного Корпусу.

Координаційний центр з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України / Mental Health UA.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc