Меню
 
Головна arrow Новини
Важливе про жіноче здоров’я після пологів

Відчувши радість материнства, породіллі часто стикаються з труднощами післяпологового періоду, який розпочинається з моменту народження дитини і триває наступні 6-8 тижнів. Саме у цей період в організмі жінки відбуваються фізіологічні процеси, про які варто знати кожній «новоспеченій» матусі.

ВТож лікарка акушер-гінеколог жіночої консультації Чернігівського пологового будинку Лариса Чеботарьова дала відповіді на найпоширеніші запитання, що виникають у жінок після пологів.

В«Протягом 7 днів після виписки з пологового будинку варто звернутися до фахівців жіночої консультації з обмінною карткою в якій міститься інформація про пологи. Цей візит допоможе оцінити чи протікає післяпологовий період без ускладнень, – говорить Лариса Чеботарьова. – При необхідності зняття швів, цю процедуру також виконають лікарі консультації».

ВЯкщо післяпологовий період протікає без ускладнень, післяпологові виділення поступово зменшуються, більш детальний огляд жінки на гінекологічному кріслі з цитологічним дослідженням проводиться вже перед відновленням статевого життя (6-8 тижнів після пологів). В нормі наявність післяпологових виділень може тривати до 42 днів.

В«Якщо раптом у жінки з’явились будь-які скарги, наприклад різко припинилися виділення взагалі, болить живіт, піднялась температура або у виділень з’явився якийсь неприємний запах, або ж навпаки різко збільшилась кількість виділень, по типу кровотечі, варто якнайшвидше звернутися до лікаря за консультацією. Також необхідно відвідати фахівця, якщо виявлені будь-які утворення в молочних залозах», – каже Лариса Чеботарьова.

ВЩе лікарка звернула увагу на те, що при будь-яких питаннях у жінок стосовно грудного вигодовування, фахівці жіночої консультації з радістю допомагають молодим матусям.

ВВ свою чергу надаємо деякі рекомендації породіллям у післяпологовому періоді:

В1. Необхідно дотримуватися правил особистої гігієни. Протягом усього періоду виділень (особливо коли накладено шви в промежині або піхві), якщо є така змога, слід підмиватися після кожного відвідування туалету. Найкраще користуватися рідким милом. Увесь післяпологовий період категорично не рекомендується користуватися вагінальними тампонами і спринцюватися – так дуже легко занести інфекцію.

В2. Сон є однією з найважливіших умов успішного відновлення організму жінки, тож варто дотримуватися режиму праці та відпочинку.

В3. Існує безліч рекомендацій щодо харчування годуючої матері. Вони залежать від національних особливостей, релігійних переконань, захворювань жінки чи дитини тощо. Однак єдине, що об’єднує усі правила – це те, що харчування повинно бути раціональним та достатнім. Жінка має отримувати усі поживні речовини у повному обсязі.

В4. Під час лактація молода мама повинна випивати не менше 2 л рідини щоденно.

В5. Відновлювати заняття спортом можна не раніше, ніж через 2 місяці після пологів, з дозволу лікуючого лікаря. Але такі невеликі фізичні навантаженні, як ходьба, підйоми сходинками, ігри з дітьми допоможуть швидше відновитися після пологів, повернути хорошу форму та почуватися бадьоріше.

В6. Повноцінне статеве життя можна поновлювати не раніше, ніж через 42 дні після пологів, після огляду фахівця.

ВВарто зазначити, що в період відновлення після пологів для жінок вкрай важлива підтримка близьких та рідних, адже вони повинні залишатися не тільки мамами, але і дружинами, подругами, а також мати час для себе.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc