Меню
 
Головна arrow Новини
Заступниця директора Східного міжрегіонального департаменту НСЗУ розповіла про особливості надання медичної допомоги за ПМГ переселенцям та ветеранам

Заступниця директора Східного міжрегіонального департаменту НСЗУ Наталія Шуліка в ефірі «11 каналу» розповіла про Програму медичних гарантій на 2024 рік, зокрема, про безоплатні для пацієнтів послуги на стаціонарі та «Доступні ліки», про особливості надання медичної допомоги за ПМГ переселенцям та ветеранам, а також про перевірку медичних закладів.

За словами Наталії Шуліки, переселенці, маючи відповідну довідку про статус внутрішньо переміщеної особи, можуть звертатися до будь-якого сімейного лікаря, і їм ніхто не має права відмовити у наданні медичної допомоги. Так само вони не зобов’язані змінювати свого сімейного лікаря, якщо раніше за попереднім місцем проживання вже уклали декларацію.

«Реабілітація військових відбувається завдяки спеціальним пакетам з реабілітації на стаціонарному та амбулаторному рівні. Пакети удосконалили, змінили принцип оплати: вона відрізнятиметься залежно від складності випадку. У 2024 році за ними законтрактувалися більше медичних закладів, ніж минулоріч, і нові реабілітаційні відділення продовжують відкриватися. Договори на амбулаторну реабілітацію ми поки що уклали на три місяці, після чого проаналізуємо якість надання послуг законтрактованими медзакладами», – зазначила заступниця директора Східного МРД.

На стаціонарі ПМГ покриває усі інструментальні дослідження, аналізи, забезпечення ліками з Національного переліку лікарських засобів та витратними матеріалами, харчування – усе це передбачено вимогами до пакетів, які можна знайти на сайті НСЗУ.

«Дуже часто надходять у НСЗУ скарги на те, що в лікарнях вимагають від них купувати ліки за власний рахунок. Якщо йдеться про ліки, які не входять у Національний перелік, але вони необхідні пацієнту, ми не можемо сказати, що лікарня щось порушила. Проте бувають випадки, коли призначають недоказові препарати, і це проблема», – зазначила Наталія Шуліка.

Додамо, подати скаргу до НСЗУ можна:

- Через електронну форму на сайті або за безкоштовним номером 16-77;

- через офіційний лист електронною поштою [email protected] чи звичайною поштою (проспект Степана Бандери, 19, м. Київ, 04073);

- написати звернення на особистому прийомі громадян.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc