За підтримки USAID запущено проєкти, що поліпшать доступ жителів громад Чернігівщини до первинної медичної допомоги
У березні 2024 року Проєкт USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» ініціював два масштабних проєкти для 72 громад Чернігівської та Дніпропетровської областей, мета яких – відновити та розширити доступ майже 1,4 млн жителів до якісної первинної медичної допомоги (ПМД).
Проєкти будуть реалізовані в межах Програми «Відновлення доступу населення до медичної допомоги», яку наразі реалізує Проєкт USAID у дев’яти областях, що охоплюють допомогою майже 4 млн українців. Адже пошкодження та руйнування інфраструктури під час повномасштабної війни значно ускладнює логістику та доступ населення до потрібних медичних послуг.
Саме тому проєкт працюватиме у найбільш постраждалих від війни громадах. Зокрема, на Чернігівщині, яка з перших місяців війни була окупована ворогом та зазнала численних пошкоджень і руйнувань.
Партнери, які працюватимуть із медичними закладами, громадами та населенням Чернігівської і Дніпропетровської областей, – це благодійні організації «Фонд боротьби з раком» та «100% Життя».
Реалізація проєктів починається з ситуаційного аналізу, який дозволить оцінити стан і потреби місцевої системи охорони здоров’я, виявити основні бар’єри доступу до медичних послуг та скоригувати зусилля для досягнення результатів із покращення доступу до медичної допомоги, особливо для уразливих груп населення.
За результатами аналізу планується:
- запровадження передових моделей та підходів роботи закладів ПМД, таких як мультидисциплінарний підхід у наданні послуг, розширення повноважень медичних сестер, започаткування груп рівних;
- закупівля обладнання (медичного й офісного);
- розвиток професійних компетенцій медичного персоналу;
- покращення комунікацій медичних закладів із пацієнтами, в тому числі направлених на покращення обізнаності щодо безоплатних медпослуг за державною Програмою медичних гарантій;
- підвищення фінансової та юридичної грамотності управлінських команд медичних закладів та органів місцевого самоврядування;
- посилення кібербезпеки закладів.
Проєкти реалізовуватимуться до грудня 2024 року.
Довідка: Проєкт USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» спрямований на підтримку реформування та відновлення системи охорони здоров’я України за фінансового сприяння уряду США. Його мета полягає у сприянні розбудови прозорої, підзвітної та ефективної системи охорони здоров’я шляхом підтримки медичної реформи на всіх рівнях та цифрової трансформації охорони здоров’я, Проєкт покращує доступ українців до високоякісних медичних послуг, а також спрямований на стабілізацію й відновлення системи охорони здоров’я для забезпечення безперервності надання медичних послуг.
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації