Меню
 
Головна arrow Новини
Лікарі Чернігівського пологового будинку розповіли чи можуть породіллі (в тому числі ВПО) обирати пологовий будинок, незважаючи на місце реєстрації та фактичного проживання і чи буде це безоплатно

Щороку в Україні народжують близько 200 тисяч жінок і важливо, щоб кожна з них, а також новонароджені, отримували кваліфіковану та якісну медичну допомогу. Вагітні мають право на вільний вибір пологового будинку серед тих, які уклали договір з НСЗУ на медичну допомогу при пологах. Платити за послуги медичної допомоги при пологах не потрібно. Все необхідне – і ліки, і медичні вироби, і всі необхідні маніпуляції – входять у безоплатний пакет послуг.

«Дякуючи медичній реформі, жінка має право сама обирати де вона буде народжувати, незалежно від місця прописки, незалежно від того, де вона перебувала на обліку в жіночій консультації і де вона фактично проживає, – говорить лікар акушер-гінеколог Чернігівського пологового будинку Ольга Давиденко. – Отже, жінка з будь-якого регіону може звернутися до нас, як за направленням свого сімейного лікаря, так і самостійно, і ми будемо раді надати їй допомогу у пологах безоплатно. Це стосується як фізіологічних пологів, так і пологів шляхом кесаревого розтину. Для цього в нашому закладі є все необхідне».

Серед послуг, які надаються вагітній безоплатно за Програмою медичних гарантій, є такі:

- медична допомога при пологах з черговою акушерською бригадою;

- партнерські пологи;

- ведення неускладнених та ускладнених пологів;

- проведення ургентного або планового кесаревого розтину;

- моніторинг стану роділлі й плода;

- зниження відчуття болю – епідуральна аналгезія та інші методи;

- анестезіологічне забезпечення;

- лабораторні та інструментальні дослідження 24/7;

- консультування лікарями інших спеціальностей;

- проведення постконтактної АРТ профілактики дітям, народженим від ВІЛ-позитивних матерів;

- пульсоксиметричний скринінг критичних вроджених вад серця, оцінювання слуху в новонароджених;

- щеплення для немовляти;

- консультування жінок з питань грудного вигодовування та післяпологової контрацепції;

- надання психологічної підтримки;

- харчування в умовах стаціонару тощо.

«Чернігівський пологовий будинок відкритий для матусь з усіх куточків нашої прекрасної України! Також, двері нашого пологового будинку відчинені і для громадянок інших держав. Жінки мають право обирати заклад для пологів за своїм власним вибором, там, де вони почуватимуть себе найкомфортніше, де, на їх думку, буде ідеальне місце для народження малюка», – наголошує Ольга Давиденко.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc