Меню
 
Головна arrow Новини
Травень – місяць обізнаності про ментальне здоров’я

Місяць обізнаності про ментальне здоров’я відзначається у світі з 1949 року. Нині Україна вперше приєднується до цих заходів у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» – ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Міжнародне дослідження в 11 країнах світу підтвердило, що збереження ментального здоров’я належить до п’ятірки найбільших викликів сьогодення. Хто як не українці це знають та відчувають на собі?

Тема ментального здоров’я, ба більше – стійкості, особливо близька українцям, які вже понад два роки живуть в умовах повномасштабної війни. У випробуваннях ми плекаємо нашу стійкість. І весь світ захоплюється нею. Ми маємо цінності (найвища – це людина і її життя), діємо згідно з законами моралі, вчимося орієнтуватися у новій реальності (на жаль, ця реальність воєнна і травматична), підставляємо одне одному плече. Українська формула стійкості може та має бути актуальною в глобальному контексті. Ментальне здоров’я – універсальне право людини. Це не лише відсутність розладів. Це внутрішні ресурси для того, аби жити. Реалізувати свої здібності. Працювати. Піклуватися про інших, не забуваючи (!) про себе.

Тож головна задача Місяця обізнаності про ментальне здоров’я передбачає привернення уваги до піклування про своє ментальне здоров’я.

Міністерство охорони здоров’я разом із глобальною платформою Саміту перших леді та джентльменів, Всеукраїнською програмою ментального здоров’я та першою леді Оленою Зеленською приєднується до місяця обізнаності про ментальне здоров’я.

Протягом цього місяця МОЗ розповідатиме про те, що допомагає триматися у важкі дні, та ділитиметься рецептами самодопомоги.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc