Що таке медичні інформаційні системи та які послуги вони надають
Електронна система охорони здоров’я (ЕСОЗ) — національна інформаційна система, яка зберігає медичні дані про здоров’я пацієнтів у єдиному місці. Вона складається з центральної бази даних та медичних інформаційних систем (МІС).
Центральна база даних (ЦБД) ЕСОЗ, зокрема, містить реєстри даних: реєстр пацієнтів, реєстр медичних записів, реєстр медичних висновків та інші. Медичні фахівці, фармацевти та лаборанти можуть працювати з ЦБД тільки через МІС.
Що таке МІС?
Медичні інформаційні системи — це інформаційно-комунікаційні системи, які дозволяють лікарням, лабораторіям та аптекам автоматизувати свою роботу та взаємодіяти з центральною базою даних ЕСОЗ.
За допомогою МІС медики можуть додавати, переглядати та обмінюватися інформацією в центральній базі даних ЕСОЗ. А фармацевти — переглядати дані щодо електронних рецептів та погашати їх. Завдяки цьому пацієнти можуть користуватися електронними рецептами, е-направленням та іншими цифровими сервісами.
Поза інструментами для взаємодії з ЕСОЗ розробники МІС також створюють додаткові сервіси для закладів охорони здоров’я. Наприклад, це може бути бухгалтерський модуль, система обліку запасів ліків або ж відома багатьом — система запису на прийом до лікаря.
Зауважимо, що на сьогодні МІС орієнтовані на надання послуг переважно для закладів охорони здоров’я, медичних фахівців та жодна з них ще не має власних пацієнтських інтерфейсів, які б взаємодіяли з ЦБД ЕСОЗ та перевірялися державою.
На сьогодні до ЕСОЗ приєднано понад 35 медичних інформаційних систем, які розроблено провідними українськими ІТ-компаніями.
Усі без винятку МІС, які взаємодіють з центральною базою даних ЕСОЗ, проходять тестування на відповідність технічним вимогам, зокрема і з питань безпеки, які встановлює та перевіряє держава.
Ознайомитися з повним переліком МІС можна на сайті електронної системи охорони здоров’я.
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації