Меню
 
Головна arrow Новини
Міжнародний благодійний фонд «Карітас України», який уже 20 років працює у сфері протидії торгівлі людьми, та найбільша освітня платформа в Україні Prometheus запускають безоплатний курс «Торгівля людьми: як захистити себе та близьких»

Торгівля людьми – це здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи. Це не лише сексуальна експлуатація або випадки, пов’язані із викраденням людей. Це форма сучасного рабства та порушення прав людини, з метою отримання прибутку з експлуатації чоловіків, жінок та дітей.

Торгівля людьми має багато форм. Серед них – експлуатація в секс-індустрії та індустрії гостинності, в якості домашньої прислуги або в примусових шлюбах. Жертв змушують працювати на фабриках, жебракувати, виконувати домашні обов’язки, працювати на будівництві або в сільському господарстві без оплати або з неадекватною зарплатою, живучи в страху перед насильством і часто в нелюдських умовах.

Нажаль, це може трапитися з кожним і кожною з нас.

За даними дослідження, проведеного на замовлення Міжнародної організації з міграції (МОМ), з 1991 року від цього злочину постраждало понад 300 000 українців та українок. Водночас за статистикою, яку МОМ презентувала 01 грудня 2023 року, майже кожна друга людина (59% опитаних) готова прийняти принаймні одну сумнівну пропозицію, що може спричинити потрапляння в ситуацію торгівлі людьми. А в період війни такі ризики суттєво зростають.

Тож з метою поширення інформації про форми, які може набувати торгівля людьми та як розпізнавати небезпеку всього за трьома ознаками, що треба знати для безпечної евакуації, під час пошуку місця для тимчасового притулку чи поїздки за кордон для навчання, роботи, відпочинку та як захистити себе від фейкових оголошень та сумнівних пропозицій, коли шукаєш роботу в Україні чи одружуєшся з іноземцем/іноземкою, Міжнародний благодійний фонд «Карітас України», який уже 20 років працює у сфері протидії торгівлі людьми, та найбільша освітня платформа в Україні Prometheus запускають безоплатний курс «Торгівля людьми: як захистити себе та близьких».

Курс буде корисним як для молоді, дітей та підлітків, так і для батьків та педагогів, – для кожного та кожної, хто хоче захистити власне життя та здоров’я, а також убезпечити своїх рідних та друзів.

Важливий елемент курсу – це правила, яких не треба заучувати напам’ять! Просто переглядайте корисні відео, виконуйте інтерактивні завдання та спілкуйтеся на форумі, щоб запам’ятати основні принципи безпечної поведінки під час подорожей, пошуку роботи, знайомств в інтернеті, навчання за кордоном, волонтерства тощо. А в додаткових матеріалах курсу ви знайдете інформацію про те, як і куди звертатися по допомогу в критичній ситуації.

Зареєструватися на курс можна за посиланням https://prometheus.org.ua/course/course-v1:Prometheus+HTHT101+2024_T1?utm_source=sendy&utm_medium=email&utm_campaign=email-humantraff-announce-war.

Дбайте про себе, адже ваше життя безцінне! Бережіть себе та близьких!

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc