Меню
 
Головна arrow Новини
Медичні сестри Чернігівщини вдосконалили свої знання щодо надання послуг з тестування на ВІЛ

17 травня у Чернігові відбувся тренінг на тему «Надання послуг з тестування на ВІЛ за ініціативою медичного працівника в закладах охорони здоров’я» в рамках реалізації проєкту USAID «REACH 95: доступність якісних послуг з ВІЛ в закладах охорони здоров’я», що впроваджується в 16-ти областях України Міжнародною організацією PATH. Учасниками тренінгу стали 20 медичних сестер проєктних закладів з усієї Чернігівщини, які є відповідальними за надання послуг з тестування на ВІЛ за ініціативою медичного працівника.

Поділилися знаннями з учасницями фахівці Чернігівської обласної лікарні – завідувачка відокремленого структурного підрозділу «Центр протидії ВІЛ-інфекціі/СНІДу та гепатитів» Ірина Тесленок (як сертифікований тренер) та вірусолог відділу діагностики ВІЛ-інфекціі/СНІДу імунологічної лабораторії Ірина Кияновська (як співтренер).

«Проведення такого тренінгу – це важливий етап у підвищенні кваліфікації медичних сестер, зокрема рівня навичок у проведенні тестування та підготовки до ефективного виявлення ВІЛ-інфекції серед населення, особливо раннього виявлення ВІЛ-інфекції та ролі медичного персоналу у цьому процесі», – прокоментувала проведення заходу Ірина Тесленок.

Завдяки проведеним навчанням медичні сестри отримали знання і практичні навички з питань: основних тенденцій розвитку епідемії ВІЛ-інфекції в світі, Україні та у Чернігівській області, бар’єрів досягнення цілей ЮНЕЙДС 95-95-95; впливу стигми та дискримінації на розвиток епідемії ВІЛ-інфекції; принципів надання послуг з тестування на ВІЛ за ініціативою медичного працівника, етапів дотестового інформування та післятестового консультування під час надання послуг з тестування на виявлення ВІЛ-інфекції; практичного застосування швидких тестів на ВІЛ та правильної інтерпретації результатів тестування (алгоритму тестування щодо процедури, підготовки до тестування, збору анамнезу, правил безпеки та етичних аспектів); заповнення обліково-звітної документації з надання послуг з ВІЛ; можливості отримання постконтактної профілактики при аварійній ситуації на робочому місці.

При обговоренні етичних та конфіденційних питань учасники обмінювалися власним досвідом та розглядали способи ефективної взаємодії з пацієнтами у чутливих ситуаціях, а також на практиці, під контролем тренерів, мали можливість відпрацювати процедуру тестування на ВІЛ швидкими тестами. Завдяки активній взаємодії та обміну досвідом медсестри поглибили свої знання та підвищили впевненість у своїх діях. Також, під час заходу, були обговорені типові помилки при тестуваннях.

За результатами тренінгу медичні сестри склали успішне оцінювання, на підставі якого отримають сертифікати з відповідними балами БПР для атестації.

Наступним кроком буде отримання проєктними ЗОЗ доступу до ведення модулю з тестування на ВІЛ в інформаційній системі «Моніторинг соціально значущих хвороб» для внесення даних щодо надання послуг з тестування на ВІЛ.








Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc