Меню
 
Головна arrow Новини
Пологи без болю в Чернігівському пологовому будинку

Пологи без болю – це не міф. І якщо ще з десяток років тому про це говорили мало, то тепер будь-яка жінка може дозволити собі відчути радість появи на світ свого малюка без тяжких мук. У всьому світі вже давно використовують епідуральну анестезію, яка стала новим етапом і справжнім проривом в історії знеболення пологів.

Як використовують епідуральну анестезію у Чернігові, розповів завідувач анестезіологічного відділення Чернігівського пологового будинку Святослав Геркалюк.

Епідуральна анестезія – це метод медикаментозного знеболення пологів, який відрізняється високим рівнем безпеки для породіллі та дитини. Це «золотий стандарт» знеболення пологів у розвинених країнах світу, який передбачає введення знеболювального засобу в епідуральний простір через катетер.

«Методика епідуральної анестезії полягає в тому, що в епідуральний простір вводиться катетер, через який ми вводимо лікарську речовину, дозу та концентрацію якої ми можемо контролювати, – говорить Святослав Геркалюк. – Як тільки препарат припиняє діяти, у жінки з’являються больові відчуття – ми можемо додавати препарат. Або ж підключається інфузомат, який постійно, з певними інтервалами, підтримує дозу препарату в епідуральному просторі доки жінка народжує».

За словами лікаря при епідуральній анестезії під час пологів, доза та концентрація препарату підбирається так, щоб жінка могла активно рухатися, підійматися, ходити, могла тужитися та спокійно народжувати, і при цьому не відчувати ніяких больових відчуттів. До того ж цей метод знеболення є безпечним для матері та дитини.

«На дитину, всі медикаменти, які вводяться жінці – не діють. Вони попадають в якійсь невеличкій концентрації в кров, але ми підбираємо такі дози препаратів, які на дитину ніякого впливу не призводять», – запевняє Святослав Геркалюк.

Для породілль Чернігівського пологового будинку епідуральна анестезія проводиться безкоштовно, адже вона включена в послугу, яка надається і покривається Програмою медичних гарантій.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc