Меню
 
Головна arrow Новини
Телемедичні консультації Superhumans та BG Kliniken: реабілітація пацієнтів з бойовими травмами

Кожні один-два тижні українські лікарі з медичного центру Superhumans проводять консультації з колегами з німецької мережі клінік BG Kliniken. Предметом їхньої професійної уваги є надскладні клінічні випадки як серед військових, так і цивільних пацієнтів, які у ході воєнних дій отримали бойові травми, поранення.

Основний напрям діяльності центру – відновлення пацієнтів після ампутацій, травм кінцівок та обличчя, протезування, реконструктивна хірургія, психологічна підтримка, а віднедавна – ще й відновлення слуху.

«Після того, як наша команда почала працювати, ми зустрілися з випадками такої складності, з якими раніше українські фахівці не зіштовхувалися і відповідно не мали пропрацьованої програми дій. Особливо це стосувалося клінічних випадків, де йшлося про поліампутації», – коментує медичний директор медичного центру Superhumans Андрій Віленський.

На початку своєї діяльності фахівці центру зіштовхнулися з потребою у професійній допомозі поза межами України. Центру вдалося залучити консультативну допомогу іноземних експертів завдяки використанню телемедичних технологій. Так, Superhumans створили власну телемедичну мережу спільно з командами фахівців зі США, Німеччини та Франції. Серед залучених партнерів, зокрема, і німецькі клініки Charite та BG Kliniken.

Проводити дистанційні консультації в ефективний та захищений спосіб лікарям Superhumans допомагає телемедичний девайс – робот віртуальної присутності Teladoc Lite v.3.

«Зараз ми використовуємо рішення один раз на один-два тижні, – зазначає Андрій Віленський. – Підбираємо складні випадки, узгоджуємо час з колегами та ретельно аналізуємо кожен випадок. Ми презентуємо німецьким колегам свої сценарії дій та обговорюємо, який шлях для пацієнта може бути оптимальним, які додаткові втручання необхідні».

У співпраці з іноземними колегами фахівці мультидисциплінарної команди Superhumans протягом року провели близько 30 дистанційних консультацій з використанням телемедичного рішення Teladoc, на яких було розглянуто кейси близько 20 пацієнтів. Усі розглянуті випадки стосуються надскладних пацієнтів з ампутаціями двох, трьох та навіть чотирьох кінцівок, зі складними ураженнями кісток та м’яких тканин, які не могли отримати допомогу в Україні.

Досвід консультацій з німецькими експертами допоміг фахівцям мультидисциплінарної команди Superhumans бути більш автономними у лікуванні та відновленні пацієнтів з бойовими травмами. Однак, у практиці Superhumans постійно з’являються все більш складні нові випадки, які вимагають залучення експертизи іноземних колег.

Втім, зазначає медичний директор, цей досвід є практичним та повчальним і для німецьких лікарів. Так телемедицина, попри кордони на мапі, робить професійні консультації з фахівцями по всьому світу доступними на відстані витягнутої руки.

Впровадження Teladoc в роботу медичного центру Superhumans здійснюється Міністерством охорони здоров’я України та ДП «Електронне здоров’я» за технічної підтримки проєкту USAID «Сталий розвиток національних систем охорони здоров’я в Україні» (LHSS). Фахівці проєкту допомагають медичним закладам інтегрувати рішення, проводять навчання та надають технічну підтримку медичним працівникам.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc