Меню
 
Головна arrow Новини
Що таке ПАП-тест і кому його треба робити?

Про це розповіла генеральна директорка Чернігівського районного центру первинної медико-санітарної допомоги, сімейна лікарка Оксана Логвинчук.

ПАП-тест (цитоморфологічне дослідження епітелію з цервікального каналу) – дослідження, яке застосовується для діагностики передракових змін епітеліальних клітин та раку шийки матки. Завдяки спеціальному методу фарбування біоматеріалу Папаніколау досягається дуже висока чутливість тесту. Це дослідження ще може називатися «мазком по Папаніколау» або «мазком на онкоцитологію».

«ПАП-тест – це мазок на цитологію, який гінекологи беруть у жінок з метою виявлення клітинних аномалій в шийці матки, які в майбутньому можуть призвести до розвитку ракових клітин, – говорить Оксана Логвинчук. – Таке дослідження дає шанс виявити передракові стани шийки матки та рак на так званій «нульовій» стадії, коли жодних симптомів ще немає і хвороба добре піддається лікування».

Рак шийки матки є третім за поширеністю типом злоякісних новоутворень, що діагностуються у жінок. Найчастіше зустрічається лише рак молочних залоз та колоректальний рак. Злоякісні пухлини шийки матки розвиваються приблизно у 15-25 жінок із 100 тисяч, причому страждають зазвичай жінки віком 35-55 років.

Розвитку новоутворень сприяє ряд факторів: людський папіломавірус (ВПЛ, особливо його високоонкогенні типи – 16, 18, 31, 33, 45 та ін.), ВІЛ, герпетична інфекція, хламідіоз, хронічні гінекологічні захворювання, імунодефіцит, ранній початок полового життя та регулярна зміна партнерів тощо. Тривалий прийом оральних контрацептивів, неодноразові пологи, дефіцит вітамінів А і С, куріння та наявність раку шийки матки у найближчих родичок також дозволяє зарахувати жінку до групи ризику розвитку цього захворювання.

«Кожній жінці, починаючи з 21-річного віку, обов’язково треба робити ПАП-тест раз на три роки. Це – швидка та безболісна процедура, яку можна безкоштовно пройти у гінеколога в закладах охорони здоров’я, що законтрактовані Національною службою здоров’я України (НСЗУ)», – наголошує Оксана Логвинчук.

Ще раз нагадуємо, що до гінеколога можна звертатися без направлення. Не відкладайте свій візит. Раннє виявлення захворювання – рятує життя!

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc