Медики Чернігівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф пройшли навчання з деконтамінаційних заходів
Для фельдшерів Чернігівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Артема Рамуся, Сергія Журавля, Олександра Помозка, Максима Кириченка, Василя Сукала та Валентина Мельника червень розпочався із навчань. Вони взяли участь у тренінгу з розгортання та експлуатації деконтамінаційного намету, організатором якого є Всесвітня організація охорони здоров’я.
Деконтамінація – процес проведення медико-санітарних заходів з метою усунення хімічних, радіаційних чинників та біологічних агентів з поверхні тіла людини. Вона передбачає зменшення (видалення) з поверхні тіла і запобігання розповсюдженню хімічних, радіаційних та біологічних агентів від контамінованих осіб і предметів. Комплекс цих заходів спрямований на механічну очистку шкіри, слизових оболонок, відкритої рани у контамінованих постраждалих. Деконтамінація проводиться не залежно від наявності у постраждалого симптомів, які характерні для клінічної картини дії ураження хімічними, радіаційними та біологічними агентами.
Завдяки проведеним навчанням, медики навчилися розгортати тент, обговорили технічні аспекти його інсталяції та експлуатації. Теорію закріпили на практиці з використанням симуляційних сценаріїв: готовність та реагування внаслідок біологічного, радіаційного та хімічного забруднення.
Варто зазначити, що застосування загальноприйнятих принципів проведення деконтамінації постраждалих внаслідок дії хімічних, радіаційних чинників та біологічних агентів, особливо при масовій контамінації, є необхідним як з метою усунення (зменшення) дії хімічних, радіаційних чинників та біологічних агентів на постраждалих, так і для попередження вторинного зараження медичного персоналу бригад швидкої медичної допомоги та закладів охорони здоров’я, в які госпіталізуються постраждалі.
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації