Меню
 
Головна arrow Новини
Посилення контролю якості питної води влітку та додаткова кампанія з вакцинації проти дифтерії та правця – рішення Держкомісії з питань ТЕБ та НС

На засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке за дорученням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля провів міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, учасники обговорили ризики пов’язані з епідситуацією та посиленням контролю якості питної води влітку, особливо під час віялових відключень електроенергії.

Зокрема, керівники місцевої влади, представники департаментів охорони здоров’я та центрів контролю і профілактики хвороб (далі — ЦКПХ) в областях отримали доручення, які стосуються забезпечення населення якісною питною водою, наявності на підприємствах водопостачання запасу реагентів, знезаражувальних засобів і реактивів для очищення та знезараження; періодичності проведення моніторингу якості та безпечності питної води, що подається населенню тощо. Міністр наголосив на важливості посилити постійне інформування про вимоги щодо облаштування та експлуатації індивідуальних колодязів, ризиків вживання забрудненої питної води, заходів із знезараження питної води та профілактики гострих кишкових інфекцій, харчових токсикоінфекцій, ботулізму, холери.

Також Віктор Ляшко наголосив на необхідності проведення на місцях окремих нарад з керівниками департаментів охорони здоров’я й медичних закладів щодо готовності до реагувань на випадок спалаху інфекційних хвороб. Серед пріоритетних рішень Державної комісії з питань ТЕБ та НС — проведення додаткового раунду вакцинації дітей та ревакцинації дорослих проти дифтерії та правця. За підсумками 2023 року рівень вакцинації проти дифтерії та правця серед українців на 37 % нижчий, ніж в країнах ЄС. У 2023 році лише 151 697 дітей отримали щеплення. Решта — попри безперебійну наявність вакцини у медзакладах на рівні регіонів — пропустили щеплення. Найменші показники — у Закарпатській, Івано-Франківській та Тернопільській областях.

«Питання вакцинації проти дифтерії та правця — як дітей, так і дорослих — під час війни вкрай актуальне, особливо коли доступ до медичної допомоги може бути ускладненим чи тимчасово обмеженим. Дифтерія — досить важке інфекційне захворювання, правець — часто летальна хвороба, яка передається найчастіше через інфіковані рани. Жодна людина не має постраждати від хвороб, яким можна запобігти вакцинацією. Медична система надає можливість отримати щеплення як в пунктах щеплень, так і завдяки виїзним сесіям до громад. Тому батькам важливо перевіряти вакцинальний статус свій і дітей та в разі пропуску щеплення звернутися до найближчої амбулаторії та скорегувати графік щеплень», — наголосив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Щоб захистити дітей та дорослих від вакцинокерованих інфекцій та не допустити спалахів хвороб, особливо під час війни, міністр охорони здоров’я наголосив під час засідання на необхідності проведення додаткових раундів з імунізації проти кашлюка, дифтерії та правця серед дітей та ревакцинації дорослих. Зокрема, йшлося про проведення додаткових вакцинальних сесій у громадах: виїзди медичних бригад до віддалених районів та сіл, роз’яснювальна робота з батьками та посилена співпраця з освітянами і місцевою владою.

Вакцина АКДП забезпечує ефективний захист проти трьох небезпечних хвороб. Дифтерія вражає серце, нервову систему та нирки. Правець вражає нервову систему, рівень смертності сягає 70%. Кашлюк легко передається дітям і дорослим. Він викликає сильний і неконтрольований кашель, у немовлят це може викликати небезпечну для життя затримку дихання (апное).

Перша ревакцинація дорослих проти дифтерії та правця згідно з Календарем профілактичних щеплень вакциною АДП-М проводиться в 16 років та далі кожні 10 років. Першу планову ревакцинацію дорослих, які раніше робили щеплення проти дифтерії та правця, проводять вакциною АДП-М у віці 26 років з подальшою плановою ревакцинацією АДП-М з мінімальним інтервалом кожні 10 років.
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc