Меню
 
Головна arrow Новини
На Чернігівщині медиків «первинки» вчать діагностувати рак на ранніх стадіях

У Чернігові стартували щотижневі навчання для медиків первинної ланки для покращення їхніх професійних навичок із профілактики та раннього виявлення раку. Навчання влаштовує БО «Фонд боротьби з раком» у межах реалізації Програми «Відновлення доступу населення до медичної допомоги», що виконується за підтримки Проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я».

В рамках навчань тренінгами планується охопити 600 медичних працівників та працівниць первинної ланки медицини – лікарів загальної практики-сімейних лікарів, фельдшерів, сестер/братів медичних.

Так, щосереди з червня по серпень лікарі-онкологи Чернігівського медичного центру сучасної онкології навчатимуть колег із «первинки» виявляти передракові хвороби та злоякісні новоутворення на ранніх стадіях, правильно формувати «маршрут пацієнта» при підозрі на рак тощо. У фокусі навчань – 4 види раку: шийки матки, молочної залози, шкіри та легень.

Знизити рівень занедбаності раку в Україні, впевнені онкологи, можливо лише у тісній співпраці із медиками первинної ланки.

Лікар хірург-онколог мамологічного відділення з реконструктивно-пластичною хірургією Чернігівського медичного центру сучасної онкології Дмитро Цвір, який є одним із тренерів програми, зауважує, що у контексті українських реалій проблема – не так у кількості випадків раку, як у тому, що часто рак виявляють у занедбаних стадіях. Щодо Чернігівщини, то у 2023 році рак молочної залози вперше діагностували приблизно у 400 жінок, майже у кожної третьої із них – у занедбаних формах (третя і четверта стадії).

«Знизити рівень занедбаності можна завдяки інтенсивному інформуванню населення про методи скринінгу і раннього виявлення, а також прискіпливій увазі до стану здоров’я ще так званого «безсимптомного» пацієнта, – говорить Дмитро Цвір. – Це, насамперед, – завдання первинної ланки медицини».

Лікар-онкогінеколог Олександр Зуб, який також є тренером навчальної програми, запевняє, що вже навіть досвід першого тренінгу, який відбувся 19 червня, а також відгуки учасників, свідчать про актуальність таких навчань для медичних працівників первинної ланки.

«Це суттєвий досвід для «первинки». Багато чого ми для себе почули нового. Первинна медична допомога потребує таких тренінгів, щоб ефективніше надавати послуги та інформацію своїм пацієнтам», – поділилася враженнями від навчань головна медична сестра Ічнянського центру первинної медико-санітарної допомоги Ганна Терещенко.












Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc